Zóny placeného stání (ZPS) budou v Praze platit až od pondělí 11. května 2020

modré zóny

I když Vláda ČR zrušila s účinností od středy 28. dubna 2020 své usnesení vlády, kterým zakázala po dobu trvání nouzového stavu platnost nařízení, kterým obec vymezuje oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy, v Praze začnou ZPS opět fungovat až od pondělí 11. května 2020 od 08:00 hod.

Všem lidem, kteří měli zaplacené parkování v ZPS, se oprávnění prodlužuje o dobu, kdy byly zóny zrušeny, a to i v případech, kdy jim během nouzového stavu platnost vypršela. Pro nové oprávnění si budou muset dojít pouze majitelé vozu, kteří si oprávnění ukončili, nebo ti, kteří se přestěhovali nebo koupili nový automobil.

Další informace jsou k dispozici na webu http://www.parkujvklidu.cz/cs/domovska-stranka/ . Podrobnosti pak v sekci Aktuality .

Agendu okolo ZPS na Praze 4 řeší pracoviště v Jílovské ulici, více na odkazu ZDE .

Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník
Zveřejněno: 28.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 28.04.2020 – Vít Drbal