Zástupci Prahy 4 poděkovali pohádkovým babičkám a dědečkům

Městská část Praha 4 ve spolupráci s organizací MEZI NÁMI, o.p.s, již dva roky úspěšně realizuje projekt „Přečti na čtyřce“. V rámci tohoto projektu chodí babičky i dědečkové, pravidelně jednou týdně číst dětem do 22 mateřských škol Prahy 4 pohádky před spaním.  Projekt je zaměřen na podporu mezigeneračních vztahů, ale zároveň vytváří vztah ke knížkám u nejmladší  generace.

“Senior se pro děti stává opravdovou pohádkovou babičkou či dědečkem, tedy někým kouzelným a výjimečným. Kontaktem s dětmi se přitom senioři přirozeně přiblíží současnému světu dětí a tím mohou zmírnit i svůj případný pocit odcizení ve společnosti,” míní Kateřina Karbanová, koordinátorka programu.

Vedení radnice si práce ochotných seniorů velice váží, a proto ve čtvrtek 15. 6. 2017 od 9.30 hodin proběhlo setkání čtecích babiček a dědečků ve velkém sále Nuselské radnice. Poděkovat jim přišli zástupkyně starosty Mgr. Iva Kotvová (Trojkoalice/Zlení), která se stará o oblast sociální, zdravotní a rodinnou politiku a radní pro školství a mládež Ing. Jaroslav Míth (ODS).  Dokreslení příjemné atmosféry a podtržení slavnostního okamžiku zajistily děti z MŠ a ZŠ Mendíků, kteří si pro tuto příležitost připravili, jako formu poděkování starouškům, pásmo písniček a básniček. 

„Malým dětem se tento program líbí. To samy děti překřtily původně čtecí babičky na pohádkové babičky“, řekl nám radní Jaroslav Míth(ODS). 

Vytisknout