Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií. Ve středu 27. dubna 2022 se pak v divadle Dobeška uskutečnila závěrečná prezentace jednotlivých projektů, které se zúčastnila i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011)

Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.

„Velmi naše děti chválím za nadšení a důkladnost, s nimiž se věnovaly příběhům lidí, kteří v životě prožili nevšední a často velmi dramatické příběhy, a navíc ve velmi kruté době. Velmi také děkuji pedagogům, kteří jim pomáhali a vedli je. Společně s organizátory odvedli velký kus záslužné práce,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která se zúčastnila závěrečných prezentací jednotlivých projektů a příběhů v divadle Dobeška.

Žáci a studenti se za doprovodu svých učitelů a lidí z organizace Post Bellum na několik měsíců stali například rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy. Měli za úkol vyzpovídat pamětníky, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a vytvořit rozhlasové, televizní nebo psané reportáže či dokumenty. Nakonec museli vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě.

Více snímků z akce v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií. Ve středu 27. dubna 2022 se pak v divadle Dobeška uskutečnila závěrečná prezentace jednotlivých projektů, které se zúčastnila i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011)Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií. Ve středu 27. dubna 2022 se pak v divadle Dobeška uskutečnila závěrečná prezentace jednotlivých projektů, které se zúčastnila i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011)Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií. Ve středu 27. dubna 2022 se pak v divadle Dobeška uskutečnila závěrečná prezentace jednotlivých projektů, které se zúčastnila i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011)


Aktualizováno: 03.05.2022 – Vít Drbal
Vytisknout