Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic


Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic

Záchranáři ze Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Praze 5 - Jinonicích se i se svými zvířecími pacienty přesunuli dočasně do Ďáblic v Praze 8. Důvodem je zahájení stavby nového zázemí Záchranné stanice. Po celou dobu stavby bude stanice fungovat v neveřejné části areálu Zahradnictví Ďáblice, které stejně jako záchranná stanice spadá pod příspěvkovou organizaci Lesy hlavního města Prahy.

V následujících měsících tak záchrannou stanici najdete na adrese: K Zahradnictví 582, Praha 8 - Střížkov .

Během podzimu bylo v areálu zahradnictví vybudováno dočasné zázemí pro pracovníky stanice i léčebné prostory a voliéry pro zvířecí pacienty. Záchrana volně žijících zraněných živočichů tak nemusí být po dobu výstavby v jinonickém areálu přerušena. Záchranná stanice ročně stanice ošetří více než 5000 živočichů (v roce 2022 to bylo 5175 živočichů 125 různých druhů).

Stále platí pravidlo: pokud najdete nějakého zraněného volně žijícího živočicha, nejlepší možný postup je zavolat na nonstop linku záchranné stanice 773 772 771, kde se s vámi operátor domluví na dalším postupu.

Stavba nového zázemí v Jinonicích by měla být zahájena během února a předpokládaná doba výstavby je 18 měsíců.

Záchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do ĎáblicZáchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do ĎáblicZáchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do ĎáblicZáchranáři se zvířecími pacienty se přesunuli do Ďáblic
Aktualizováno: 30.01.2023 – Vít Drbal
Vytisknout