Za projekt „VOLBY“ získala ZŠ Ohradní v Senátu vynikající druhé místo

Volby a ZŠ Ohradní
Zástupci školního parlamentu ZŠ Ohradní - Jakub Rokos, Martin Smažík, Kateřina Mazurová, Eliška Mazurová, Karel Nejedlý - se zúčastnili 28. listopadu 2017 slavnostního vyhlášení soutěže „Co dělají školy pro demokracii“, které se konalo v Senátu Parlamentu ČR. V napínavém klání nakonec rozdílem jednoho hlasu "braji jen stříbro"...

Díky obrovské podpoře žáků, rodičů, pedagogů a občanů Prahy 4 byl jejich projekt „Volby“ poslán do samotného finále mezi pětici nejlepších projektů ČR. V koncovém hlasování všech přítomných jim zlato uteklo o jeden jediný bod, přestože si vítězství moc zasloužili. Poprvé se také setkali s tím, že se demokracie v dětských očích může lišit od té reálné. Pro zástupce školního parlamentu to bylo setkání s demokracií in natura a o to v celém projektu „Volby“ na ZŠ Ohradní šlo.

Celé jejich snažení pak završili 6. prosince 2017 přímo na jednání Zastupitelstva MČ Praha 4, přímo na Nuselské radnici, kde se s paní ředitelkou zúčastnili interpelací a svůj projekt v krátkosti odprezentovali. Paní ředitelka následně veřejně poděkovala radnímu pro školství Jaroslavu Míthovi (ODS) a vedoucí odboru školství paní Janě Ságlové a zároveň i dalším vedoucím odborů, občanům Prahy 4 a v neposlední řadě starostovi Petru Štěpánkovi (Trojkoalice/SZ) za jejich podporu nejen pro ZŠ Ohradní, ale všem „čtyřkovým“ školám.

Následuje ukázka prezentace samotného projektu:


A také několik fotografií z prezentace při interpelacích na zastupitelstvu:


Volby a ZŠ OhradníVolby a ZŠ OhradníVolby a ZŠ OhradníVolby a ZŠ OhradníVolby a ZŠ OhradníVolby a ZŠ Ohradní

Zveřejněno: 11.12.2017 – Vít Drbal
Vytisknout