Výstavba nové tramvajové trati na Pankráci je schválena


Tramvaj na Budějovickou
Zdroj foto: Google maps

Rada hlavního města Prahy dnes schválila záměr zřízení nové tramvajové trati v ulici Na Pankráci až k centrální poště. Tato trať povede od křižovatky s ulicí Hvězdovou po křižovatku s ulicí Bystřická. Začátek nové tramvajové trati se už začal stavět v souvislosti s podzimními pracemi na rekonstrukci tramvajové trati Vladimírova – Táborská – Na Pankráci – Na Veselí – Soudní, a to v úseku mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova. Na tuto část nově schválená tramvajová trať naváže. Hotovo by mohlo být při maximálně příznivých okolnostech do tří let.

Dopravní podnik hlavního města Prahy momentálně staví 700 metrů dlouhé prodloužení tramvajové tratě od zastávky Pražského povstání ke křižovatce ulic Na Pankráci a Hvězdova, konkrétně před obchodní dům Arkády Pankrác. Na konci listopadu bude tato první fáze hotová.

V úseku mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova přímo ke stanici metra Pankrác se počítá s umístěním jedné tramvajové zastávky přímo v centru lokality a následně druhé tramvajové zastávky na počátku Budějovické ulice. S tím bude spojena také přestavba dvou světelně řízených křižovatek.

„Tato trať poslouží až při výluce stanice Pankrác na trase C metra v době výstavby metra D a následně jako spojení od metra D do prostoru Dolních Nuslí, Vršovic a Vinohrad,“ uvedl první místostarosta pro dopravu finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Bohužel vydání stavebního povolení pro metro D se stále odsouvá, takže tato trať není aktuálně nezbytná. Je však dobré, že se podařilo dospět k dohodě,“ dodal místostarosta.


Zveřejněno: 26.10.2020 – Vít Drbal
Vytisknout