Vyklízení ruiny ve Znojemské začalo

Znojemská vyklízení PČR
Za asistence PČR byli z objektu vykazování poslední nocležníci.

Vyklízením dnes konečně po dlouhém čekání začala příprava na demolici zchátralé budovy bývalých jeslí ve Znojemské ulici. Ruinu neužívaného objektu v majetku metropole převzala minulý týden vybraná firma, která demolici zajišťuje. Vlastní demoliční práce potrvají tři až čtyři měsíce.

"Kvůli tomuto objektu jsme museli řešit nejen mnoho stížností, ale i žádosti o zakročení. Dlouho nevyužívaná budova bývalých jeslí se totiž stala domovem pro squattery, kteří narušovali klid v širokém okolí," uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Opuštěné a zchátralé areály jsou často příčinou pouliční kriminality a celkového snížení komfortu bydlení v nejbližším okolí. Městská část Praha 4 proto opakovaně žádala Magistrát hlavního města Prahy o zjednání nápravy. Lidé ze Znojemské ulice a jejího sousedství si tak konečně oddechnou, s problematickou budovou zmizí i mnoho problémů, které s ní byly dlouhodobě spojené.

„Z pozice městské části nabízíme lidem bez domova pomocnou ruku, zajišťujeme pro ně potřebné sociální a zdravotní služby. V místě pracovali nejen kurátoři z Úřadu městské části Praha 4, ale i další organizace, které pomáhají lidem bez domova a lidem závislým na návykových látkách“ dodává Michková.

Namísto zdemolované ruiny plánuje pražský magistrát využít pozemek pro vybudování konzervatoře. Zachována a revitalizována by měla být i přilehlá zeleň. Jakmile budeme mít k výstavbě nové informace, budeme veřejnost informovat.

Demolice ruiny ve Znojemské začala Znojemská vyklízení PČRDemolice ruiny ve Znojemské začala

Znojemská vyklízení PČR
Vloženo: 03.12.2019   |   Aktualizováno: 03.12.2019