Výdej ochranných roušek a dezinfekce

Pokud potřebujete naléhavě roušky a nemůže si je obstarat jinak, můžete si o ně – v omezeném množství do 5 kusů – požádat na Úřadu městské části Praha 4.
Úřad má k dispozici omezené množství roušek, které nyní akutně nepotřebuje pro sociální zařízení a seniory z Prahy 4, a může je rozdat obyvatelům, kteří je nutně potřebují.

Městská část Praha 4 i nadále pomáhá svým obyvatelům, zdravotníkům, sociálním pracovníkům a provozovatelům obchodů v Praze 4, kteří při své práci naléhavě potřebují ochranné pomůcky. Pokud občané, firmy nebo instituce chtějí pomoci darováním roušek, jsme připraveni je od nich převzít a vydat těm, kteří si je nemohou obstarat jinak.

Výběr a případný výdej omezeného množství ochranných pomůcek (papírové a látkové roušky):
  • Budova Úřadu MČ Praha 4 - v ulici Antala Staška 2059/80b (recepce)
  • Nuselská radnice - Táborská 500
  • Pracoviště úřadu Jílovská - Jílovská1148/14,
  • Infocentrum Hlavní - Hlavní 1402/141 (před vchodem do infocentra)
  • Michelská 6/23 - (parkoviště na křižovatce Michelská a Ohradní)
  • Podolská 31/208 – zastávka autobusu a výdejní okénko z domu,
  • Branická 55 – výdejní okénko z domu
Vždy v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 8:30 do 11:30 hodin

Výdej omezeného množství desinfekce (do přinesených nádob)
  • Budova Úřadu MČ Praha 4 - v ulici Antala Staška 2059/80b (vstup do úřadu z dvorního traktu)
  • Hlavní 1402/141 - (před vchodem do infocentra)
Vždy v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 8:30 do 11:30 hodin

Pokračuje také rozvoz ochranných prostředků do otevřených malých obchodů, aby byl zajištěn jejich provoz pro veřejnost.

Praha 4 zajišťuje a distribuuje dezinfekci - Především lékařům, sociálním službám a do škol, které se v mimořádném režimu starají o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému, rozdala v pátek 3. března 2020 městská část Praha 4 více než 500 litrů dezinfekčních prostředků. Zaměstnanci úřadu je z desetilitrových kanystrů přelévali lidem v první linii do přinesených nádob.
Dezinfekci a další ochranné prostředky dnes městská část Praha 4 distribuuje do malých provozoven obchodu (potraviny, pekárny a řeznictví), které obyvatelům Prahy 4 prodávají potraviny.

Aktualizováno: 30.04.2020 – Vít Drbal