Vyběhněte do nového roku s naší běžeckou školou!


Novoroční výběh B4 v roce 2020
Ilustrační foto z 1. 1. 2020

Městská část Praha 4 vás společně s Běžeckou školou Prahy 4 (B4) zve na tradiční "novoroční výběh" ze Žlutých lázní. První lednový den, tedy v neděli 1. 1. 2023 se od 12 hodin společně vydají na trať všichni, kteří se nenechají odradit skoro jarním počasím či následky silvestrovské noci.

„Jak na Nový rok, tak po celý rok...," říká s úsměvem starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS), který má ve své gesci i sport a dodává: „Věřím, že se zde potkám se všemi, co mají aktivní pohyb za své druhé já a rád jim popřeji vše nej v nadcházejícím roce 2023, kdy hned první den oslavíme i 30 let vzniku České republiky, tedy klidného a pokojného rozdělení federace." 

Na běžce čeká veskrze přátelská atmosféra akce, která bude doprovázena mimo jiné rozcvičkou s tradiční běžeckou abecedou a poté společným výběhem. Ten je většinou rozdělen do dvou výkonnostních skupin podle toho, jak se účastníci sejdou a na co si i s ohledem na svou momentální kondici troufnou.

"Celý výběh je dlouhý pět kilometrů a potrvá přibližně hodinu. V cíli bude pro vytrvalce připravené občerstvení. Tak přijďte, obujte maratonky a poběžíme," doplňuje bývalý reprezentant v plavání a triatlonu Martin Dvořák, který školu pravidelně koučuje a dodává: „I když obdobné běžecké projekty vznikaly i jinde, takovou vytrvalostí se nemůže pochlubit snad žádný z nich. Těší nás trvalý zájem lidí, ale také stabilní dlouhodobá podpora vedení městské části.“

K odvážlivcům, kteří se v rámci "novoročního výběhu" nezalekli ani převýšení Vyšehradu, patřil i přední horský běžec Ondřej Fejfar.

Zasloužené občerstvení v cíli
V cíli čeká na běžce horký čaj a vylepšený horký čaj...Aktualizováno: 29.12.2022 – Vít Drbal
Vytisknout