Volby do Evropského parlamentu - květen 2019


Vážení voliči, v pátek 24. května 2019 se ve 14 hodin otevřou volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu. První den voleb budou otevřené až do 22. hodiny. Druhý den voleb, tedy v sobotu 25. května 2019, se volební místnosti otevřou již v 8 hodin a uzavřeny budou ve 14 hodin.

Ještě, než vyrazíte k volbám, tak si pro jistotu zkontrolujte, že:

  • máte v pořádku a platný průkaz totožnosti

  • víte, kde se vaše volební místnost nachází

  • máte doma vypnuto či zavřeno vše, co si to zaslouží

Pokud si nejste jisti adresou vaší volební místnosti podle místa trvalého bydliště, můžete použít vyhledávač v okně níže. Ten krom adresy volební místnosti dokáže zobrazit i cestu a uvádí také kontaktní telefon pro vaši okrskovou volební komisi (OVK). Telefon bude nicméně aktivní až v době voleb.
(Vyhledávač "umí" celou Prahu. Podobný vyhledávač bez grafické navigace a jen pro Prahu 4 najdete i na titulní stránce webu naší městské části.)

Kontaktní telefony do volebních místností najdede na odkazu ZDE (soubor PDF) nebo ZDE (soubor XLS).

Přímý odkaz na vyhledávač je: http://kudykvolbam.iprpraha.cz/A zde již následují další informace k volbám...EP volby 2019 - 900x531.jpg

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 8. ledna 2019 rozhodl podle čl. 63 odst. 2 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, § 3 odst. 2 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, a na základě rozhodnutí Rady Evropské unie ze dne 22. května 2018, kterým se stanoví doba konání deváté volby členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách, o vyhlášení voleb do Evropského parlamentu.

Na základě tohoto rozhodnutí prezidenta se na území České republiky budou konat volby do Evropského parlamentu v pátek 24. května 2019 a sobotu 25. května 2019. Rozhodnutí následně kontrasignoval i předseda vlády a vyšlo ve sbírce zákonů - ZDE .


Aktuality: Zde budeme avizovat důležité informace pro voliče i pro okrskové olebním komise podle toho, jak budou přicházet. Detailnější informace pak najdete níže ve čtyřech tematických odkazech.

- Do sekce Přehled publikovaných dokumentů a formulářů byly přidány mapky a popisy volebních okrsků.

- V sekci Informace pro občany ČR, volící na území naší republiky je informace o roznosu volebních lístků.

- V sekci pro okrskové volební komise jsou nové důležité informace pro členy OVK.

- V sekci poblikovaných dokumentů a formulářů najdete žádost o přenosnou volební schránku i žádost o vydání voličského průkazu


- V sekci pro okrskové volební komise je přihláška pro zájemce o členství v OVK

- V sekci poblikovaných dokumentů a formulářů najdete HARMONOGRAM ÚKOLŮ A LHŮTVolby do EP - květen 2019

Další důležité odkazy:

Stránky MV ČR k volbám do EP najdete na odkazu ZDE (přehledné kompletní informace).

Informace MZV ČR k problematice voleb do EP najdete na odkazu ZDE (zjednodušené info, jaké možnosti pro volby do EP má občan ČR, který žije mimo území republiky).
Zajímavé odkazy:

Oficiální webové stránky EU najdete na odkazu ZDE (v pravém horním rohu je možnost volby jazyka).
Oficiální webové stránky Evropského parlamentu (EP) najdete na odkazu ZDE .

Další info o volbách do EP přináší i článek ZDE .
Vloženo: 09.01.2019 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 24.05.2019
Vytisknout