Většina přechodů v Praze 4 je již bezbariérová

Drtivá většina vytipovaných přechodů pro chodce je v Praze 4 již bezproblémově přístupná vozíčkářům i kočárkům. Další se tak nyní mění především na přání obyvatel. Ročně městská část modernizuje v průměru čtyři přechody. 

Většina přechodů pro chodce v Praze 4 je přebudována na bezbariérová. Městská část tak v uplynulých letech reagovala na požadavky obyvatel a potřeby handicapovaných spoluobčanů.

 „Postupné přebudovávání přechodů na bezbariérové je dlouhodobou záležitostí. Většina je již dnes hotová, to však neznamená, že nové nepřibývají. Například nedávná přestavba přechodu v části Podolské ulice u sokolovny byla poměrně komplikovaná z hlediska odvodnění. Ze svahu zde stéká značné množství vody. Museli jsme tedy řešit, aby skrze přechod voda při deštích nezaplavovala prostory restaurace pod přechodem,“ podotkl místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovařík (ODS) a dodal: „Rekonstruovali jsme ale i přechody na území městské části, které nemáme ve správě. Třeba u Thomayerovy nemocnice. Nový přechod vznikl na Bítovské a výrazného zlepšení doznal přechod ulice V Štíhlách před Lidlem.“

Příprava přestavby či stavby přechodu ve spolupráci s Technickou správou komunikací je podle Zdeňka Kovaříka obvykle složitější a delší než samotná stavba. Od vyslovení záměru tak často uplynou k zahájení prací i dva tři roky. Výstavba zcela nového přechodu stojí kolem milionu korun, rekonstrukce či modernizace starého řádově statisíce. „S přechody není nikdy hotovo. Vždy v podstatě stojíte na začátku, protože některé přechody, které byly jako první před léty hotové, je třeba znovu modernizovat. Například na Hvězdově si už část přechodu sesedla, takže ji musíme opět zdvihnout a stabilizovat. Modernizujeme zhruba tři čtyři přechody ročně,“ konstatoval místostarosta Kovařík.

Přechod BítovskáPřechod Podolská
Zveřejněno: 02.08.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout