Vedení Prahy 4 souhlasí s autory petice proti výstavbě obytného domu

Praha 4 se postavila za obyvatele Braníka a Hodkoviček, kteří v petici odmítli navrhovanou podobu výstavby bytového domu v ulici Polední. Proti navrhovanému projektu byla Rada městské části již v březnu 2018. Vzhledem k tomu, že investor projekt dosud nepřepracoval, navrhují radní, aby stavební odbor zamítl žádost na vydání povolení pro tuto stavbu.

Desítky občanů zásadně nesouhlasí se záměrem stavby bytového domu v ulici Polední. Právě zde by měl vyrůst objekt se čtyřmi nadzemními podlažími, který zahrnuje osmnáct bytů, ale jen čtrnáct parkovacích stání.

„Navrhovaný projekt by nejen změnil charakter lokality z vilové zástavby na prostředí zahuštěné bytovými domy, ale také zhoršil dopravní obslužnost v okolních ulicích,“ uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Zastavěním pozemku podle plánu developera by navíc došlo k maximálnímu využití plochy od kraje ke kraji jeho hranic. Celková zastavěná plocha bez zeleně by tak tvořila neuvěřitelných 58 procent. V porovnání se sousedními parcelami, jejichž zastavěnost činí 13 až 17 procent, by se jednalo o necitlivý a nedůstojný zásah do rázu této části města.

„Městská část Prahy 4 se zcela ztotožňuje s důvody nesouhlasu uvedenými petici občanů. Budeme proto i nadále v této věci aktivně hájit a zastupovat veřejný zájem a přání našich obyvatel,“ zdůraznil radní Opa.

Zveřejněno: 10.12.2019 – Vít Drbal