Vánoční charitativní akce „Děti dětem “ VII. ročník

Stovky dětí ze 16 mateřských a 18 základních škol v Praze 4 se letos zapojily do sbírky potřebných věcí pro Dětské centrum v Thomayerově nemocnici. Vánoční charitativní akce s názvem Děti dětem se konala s podporou zdejší radnice již po sedmé.

Předání výsledku sbírky se konalo právě dnes. Od radního Mítha (ODS) a žákovské delegace ze ZŠ Mendíků jej převzaly ředitelka Dětského centra Jaroslava Lukešová a náměstkyně ředitele Thomayerovy nemocnice Jaroslava Mrkvičková.

„Založili jsme tradici úspěšné charitativní akce, do které se každoročně zapojuje více a více dětí. Letos nasbírali opět rekordní množství potřebného materiálu, celkem 53 pytlů a 88 velkých krabic v hodnotě nejméně 300.000,- Kč“, uvedl Jaroslav Míth.

Děti se svými rodiči sbírali především hygienické potřeby od jednorázových plen přes ubrousky, kapesníky, tekutá mýdla až po zubní pasty.

Tři školy pomohly i finančním darem (ZŠ Jižní 15 tisíc Kč, ZŠ a MŠ Mendíků 4 tisíce Kč a MŠ V Zápolí 4 tisíce Kč), když peníze získaly při školních vánočních trzích.

Vánoční charitativní akce „Děti dětem “ VII. ročníkVánoční charitativní akce „Děti dětem “ VII. ročníkVánoční charitativní akce „Děti dětem “ VII. ročníkVánoční charitativní akce „Děti dětem “ VII. ročník

Zveřejněno: 14.12.2017 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout