V Thomayerově nemocnici už naočkovali více než 160 000 dospělých a 4000 dětí


Více než 160 tisíc dospělých a k tomu přes 4000 dětí ve věku od 12 do 15 let už bylo naočkováno Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince loňského roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a k dnešnímu dni je většina z nich plně naočkována.

Před očkováním bylo ve FTN až 250 zdravotníků v domácí izolaci kvůli koronavirové infekci. Díky očkování počty nemocných zdravotníků začaly rychle klesat, a to až na nulovou úroveň. Efekt očkování se tak v praxi jednoznačně projevil.

Nyní se FTN připravuje na očkování III. dávkou, a to i nadále vakcínou od společnosti Pfizer/BionTech. Očkování třetí dávkou by mělo začít od 20. září a doporučuje se především lidem starším 60 let, rizikovým pacientům, zdravotníkům a samozřejmě i ostatním lidem. Doba uplynutí od II. dávky očkování však musí být nejméně 8 měsíců! Musí tedy být splněna podmínka ukončeného očkování proti nemoci Covid-19.

Od 1. července letošního roku bylo ve FTN zahájeno očkování dětí ve věku od 12 do 15 let. Očkovací centrum nemocnice denně naočkuje v průměru až 150 dětí od 12 let, během dvou prázdninových měsíců se tak podařilo naočkovat přes 4000 dětí z této věkové skupiny - více ZDE .

Více Informací o očkování ve Fakultní Thomayerově nemocnici najdete na jejím webu ZDE .

FTN Fakultní Thomayerova nemocnice - hlavní vstup