V Praze i nadále funguje mobilní tým pro očkování imobilních obyvatel v domácnostech


Fotogalerie MHMP - Očkování imobilních pacientů - mobilní očkovací tým

V hlavním městě působí i v letošním roce speciální mobilní tým pro očkování imobilních Pražanů v domácím prostředí, který zajišťují praktičtí lékaři. Do projektu je zapojeno Sdružení praktických lékařů, Český červený kříž (ČČK), Fakultní nemocnice v Motole a Městská poliklinika Praha. Díky tomu je možné ochránit před nákazou i ty, pro které by cesta do očkovacího centra nebo ordinace praktického lékaře byla jen těžko představitelná.

K očkování v domácím prostředí je třeba se zaregistrovat na webové adrese:

Vyplněním formuláře bude zájemce zapsán do seznamu čekajících a minimálně týden před výjezdem mobilního týmu k němu domů bude informován o termínu a čase dojezdu na jím uvedeném telefonním čísle.

V případě potíží s vyplněním registračního formuláře je možné volat na bezplatnou linku Magistrátu hlavního města Prahy 800 160 166.

Všechny potřebné informace o očkování v domácím prostředí jsou také k dispozici na webových stránkách:
https://ockovani.praha.eu/ockovani-u-praktickych-lekaru/

Očkování je klíčovým nástrojem ochrany před těžkým průběhem onemocnění covid-19, každá dávka snižuje riziko zejména u nejohroženějších skupin obyvatel. Celkově v Praze stále není naočkováno přibližně 14 % obyvatel nejvyšší věkové kategorie nad 80 let.

Fotogalerie MHMP - Očkování imobilních pacientů - mobilní očkovací týmFotogalerie MHMP - Očkování imobilních pacientů - mobilní očkovací týmFotogalerie MHMP - Očkování imobilních pacientů - mobilní očkovací tým


Aktualizováno: 06.01.2022 – Vít Drbal
Vytisknout