BYLO

 • Oprava povrchů na sportovišti v Podolské ulici


  Městská část Praha 4 zahájí od pondělí 13. června 2022 kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť - fotbalového hřiště i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy uzavřeny.
 • Sportovní odpolední pondělky pro ukrajinské děti


  Skauti ze střediska Ostříž připravují pro ukrajinské děti pravidelné sportovní odpolední pondělky na hřišti TJ Sokol Lhotka. Probíhat budou od 28. března 2022 až do začátku letních prázdnin v době od 17 do 19 hodin. Více informací a letáčky v článku …
 • Léto na čtyřce je tu pro vás!


  Na červenec připravila MČ Praha 4 v rámci dlouhodobého programu "Čtyřka sportuje" několik zajímavých akcí pod hlavičkou "Léto na čtyřce". Zúčastnit se jich můžete jak aktivně, tak i jako diváci. Více v plakátku na odkazu ...
 • K Baltu! Poznejte polské Pomoří v parku Na Pankráci


  Putovní panelová výstava představuje přírodní zajímavosti a památky polského regionu Přímoří u Baltského moře. Soustřeďuje se přitom na kombinaci aktivní a poznávací turistiky, ale také dějiny této zajímavé oblasti, ať už je to kašubská menšina a její jazyk a tradice, křižácká minulost nebo moderní historie: na břehu Baltského moře lze navštívit místo, kde začala druhá světová válka nebo kde se zrodila Solidarita. Více na odkazu ..
 • Den dětí na Spořilově


  Den dětí plný zábavy uspořádala ve středu 1. června odpoledne městská část Praha 4 na Roztylském náměstí na Spořilově. Děti si v krásném počasí užily krásný svátek. Čekalo na ně velké množství soutěží pro školáky i předškoláky, mimo jiné lukostřelba, chůze na chůdách, běh v pytli a malování a nakonec na obličej a na konec divadelní představení, pohádka o Zlatovlásce.
 • Školáci z Prahy 4 mají nové beachvolejbalové hřiště


  Na zahradě Základní školy Jílovská bylo vybudováno díky městské čísti Praha 4 na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.
 • Praha 4 má svůj Poesiomat na náměstí Bratří Synků


  Poesiomat, neboli jukebox na poesii, stojí od dnešního dne v Praze 4 na náměstí Bratří Synků v zeleni u tramvajové zastávky směr Nuselská ulice. Automat s jednoduchým ovládacím systémem nabízí uživatelům zvolit si poslech jednotlivých básní, ale i mnoho dalšího.
 • Oblastní kolo odznaku všestrannosti zná své vítěze


  Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách na Praze 4 hostila v rámci dlouhodobého seriálu akcí a aktivit „Čtyřka sportuje“ v úterý 3. května 2022 oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (Sazka olympijský víceboj).
 • Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


  Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.
 • Praha 4 zná Sportovce roku 2021


  Městská část Praha 4 vyhlásila na slavnostním večeru na historické Nuselské radnici výsledky ankety Sportovec roku 2021. V aktuálním ročníku tradiční ankety, kterou Praha 4 pořádá ve spolupráci Pražskou tělovýchovnou unií (PTU), se soutěžilo v šesti kategoriích. Jeden sportovec byl uveden do Síně slávy.
 • Fotografické ohlédnutí za loňským Létem na čtyřce


  Výstavu fotografií ze sportovních akcí pořádaných MČ Praha 4 v rámci loňského "Léta na čtyřce" si může široká veřejnost i návštěvníci úřadu prohlédnout od pátku 21. 1. 2022 ve vestibulu budovy úřadu MČ Praha 4 na Budějovické (Antala Staška). Výstavu zahájil radní MČ Praha 4 pro informatika, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS) a potrvá minimálně do poloviny února.
 • Běžecká škola Prahy 4 oslaví kulatiny


  Běžecká škola Prahy 4 oslaví kulatiny, které svědčí o její oblibě a stálém zájmu obyvatel městské části o běhání a sportování pod dohledem zkušených trenérů. Ve čtvrtek 17. února 2022 se bude konat již 400. lekce běžecké školy. Současně běžecká škola letos vstoupí do svého osmého ročníku.