BYLO

 • Městská část vyhlásila dotační programy pro rok 2022


  Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity obyvatel Prahy 4. Na jejich činnost jim přispěje také v příštím roce.
 • Novoroční koncert na Nuselské radnici


  Koncertní sezónu na Nuselské radnici zahájíme tradičně novoročním koncertem. Vstupenky jsou v prodeji na obvyklém místě na pobočce Czech POINT v budově ÚMČ Praha 4. Vystoupení proběhne třetí lednový týden - v úterý 11. ledna 2022 v 17 hodin.
 • Výzva k dodržení lhůty pro podání žádostí o dotace v roce 2022


  Lhůta pro podání žádosti o dotaci na rok 2022 bude ukončena v úterý 18. ledna 2022 přesně ve 14:00 hod. Po 14. hodině již nebude možné odeslat žádost přes dotační portál. A jen připomínáme, že žádosti nelze podávat poštou, prostřednictvím podatelny úřadu nebo třeba zasláním přes datovou schránku. Dále upozorňujeme, že podmínkou projednání podané žádosti je řádné odevzdání vyúčtování dotací za rok 2021 (pokud byly uděleny), a to do pondělí 31. ledna 2022.
 • Historické tramvaje s Betlémským světlem navštíví v sobotu po poledni i Prahu 4


  Podobně jako v minulých letech se i letos Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zapojí do distribuce Betlémského světla v ulicích hlavního města. Tuto sobotu 18. prosince 2021 odpoledne DPP vypraví dvě historické tramvaje ev. č. 351 a 412, které společně se skauty rozvezou Betlémské světlo na celkem 17 zastávek. Některé z nich jsou i na území naší městské části.
 • Nová výstava k vidění v atriu úřadu


  Prostory Úřadu městské části Praha 4 nabízejí další výstavu, tentokrát s názvem „Ve znamení tří deklarací,“ která se zabývá postavením české šlechty v době Mnichovské dohody a následné okupace nacisty.
 • Pro betlémské světlo na Úřad MČ Praha 4


  Také v letošním roce dorazí do Prahy 4 Betlémské světlo, které je symbolem míru a přátelství. Lidé si budou moci plamínek, přivážený každoročně skautkami a skauty z města Betléma, odnést v předvánočním čase ve svých lucerničkách. Světlo bude na úřadu k disposici od pondělí 20. prosince od 15 hodin až do středy 22. prosince 2021 do 17 hodin (samozřejmě v době otevření úřadu).
 • MČ Praha 4 rozsvítí svůj vánoční strom v pondělí 29. listopadu 2021


  Praha 4 letos rozsvítí svůj vánoční strom před úřadem městské části v ulici Antala Staška v pondělí 29. listopadu 2021 v 17 hodin. Součástí budou i tradiční vánoční koledy a svařené víno, v obou případech pochopitelně pokud to aktuální epidemická situace a vládní opatření proto šíření nemoci Covid-19 dovolí.
 • Nová kotelna pro Fidlovačku


  Tento měsíc oslavilo divadlo Na Fidlovačce sto let své existence. Provoz zahájilo při příležitosti třetího výročí vzniku republiky v roce 1921 státní hymnou. Letošní kulatiny si připomnělo speciálním představením s názvem 100 let Fidlovačky.
 • KC Novodvorská hostilo charitativní program plný muzikálových hitů


  Už posedmé uspořádala obecně prospěšná společnost Polovina nebe předvánoční charitativní koncert Muzikálem bez bariér. Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová, která je tradiční patronkou akce, představila zaplněnému sálu dvě desítky předních českých muzikálových umělců. Krásný večer se uskutečnil za podpory městské části Praha 4.
 • Osmiveslice na podzimní Vltavě aneb Head of Prague 2021


  Pod záštitou 1. místostarosty Zdeňka Kováříka (ODS) se za krásného počasí v sobotu 6. listopadu 2021 uskutečnil další ročník závodu osmiveslic centrem Prahy - Head of Prague. Pořadatelem tohoto závodu je veslařský klub BLESK, který byl založen roku 1879 a patří tak k nejstarším českým veslařským klubům.
 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Představitelé městské části Praha 4 si dnes spolu s veřejností připomněli výročí založení samostatné Československé republiky v roce 1918. Pietní akt ke Dni vzniku samostatného československého státu se uskutečnil u Pomníku tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Jezerka oslavila svátek svatého Václava


  Krásné sobotní odpoledne pro děti i dospělé připravila v parku Jezerka radnice Prahy 4 v rámci vzpomínkových oslav našeho národního patrona – svatého Václava – a Dne české státnosti, připadajících na 28. září 2021.
 • Kafky 4 Sport


  Park Na Pankráci se i letos 18. září 2021 rozpohyboval sportovní akcí Kafky 4 Sport. Na své si přišli malí i velcí milovníci zábavy a sportu, kdy na ně čekalo mnoho atrakcí, ukázek a workshopů. Praha 4 taktéž ocenila své nejlepší sportovce a to v kategoriích Sportovec roku, Sportovkyně roku, Sportovní družstvo roku, Trenér(ka) roku, Senior(ka) roku a Naděje Čtyřky (mládež do 18 let). Čtyřčlenné skupiny běžců se utkaly v závodě Craft Team Running, kdy záštitu nad závodem poskytl první místostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Výstava „Nežádoucí okamžiky“ se představila i v Praze 4


  Nová fotografická výstava se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Venkovní expozice nabídne bohatý výběr fotografií České tiskové kanceláře. Umístěna je v Centrálním parku Na Pankráci od 25. května do 13. července 2021.
 • Příběhy našich sousedů v Praze 4 mají vítěze


  Závěrečná prezentace a předání ocenění v rámci projektu Příběhy našich sousedů Praha 4, který učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových momentech československých dějin, se konaly na Nuselské radnici. Letošní ročník vyhráli žáci ze školy Nedvědovo náměstí. Projekt se na městskou část vrátil po pětileté odmlce.
 • Slavnostní odhalení pamětní desky Tomáše Holého


  Nejznámější dětský filmový herec Tomáš Holý má od dneška v Praze 4 pamětní desku. Její umístění na domě, kde Tomáš Holý prožil většinu svého života, inicioval jeho kamarád Ota Kars, který je rovněž autorem knihy Jmenuju se Tomáš a grafického románu V hlavní roli Tomáš Holý. Pamětní desku i dnešní vzpomínkovou akci na Tomáše Holého podpořila městská část Praha 4.
 • Den hudby v Praze 4


  Muzikanti různých žánrů zavítali i na čtvrtou městskou část, aby oslavili Evropský svátek hudby. Představili se hned na třech místech v Praze 4 – na Budějovické, na Roztylském náměstí a také v parku Jezerka.
 • Výstava „Polsko: Architektura & kultura“ zavítala na Prahu 4


  Park Jezerka hostí v létě výstavu polské architektury. Ta prezentuje moderní kulturní stavby v polských městech, ať už se jedná o kulturní centra, koncertní sály nebo muzea. Výstavu si bude možné prohlédnout do 12. srpna 2021.
 • Pálkařské centrum slavnostně otevřeno


  Dlouholetý sen se splnil a Eagles park má od konce června 2021 velký a kvalitní pálkařský komplex. Poděkování patří i městské části Praha 4, protože bez její podpory by projekt nevznikl. Slavnostního otevření se zúčastnil i 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Praha 4 se připojila k uctění památky Milady Horákové


  V neděli 27. června 2021 uplynulo 71 let od justiční vraždy Milady Horákové, české političky, kterou komunistický režim v průběhu zinscenovaného politického procesu v roce 1950 odsoudil k trestu smrti. Městská část Praha 4 se také letos připojila k pietnímu aktu v Pankrácké věznici, kde byla Milada Horáková vězněna a popravena.
 • Díla sochaře Vacka v Praze 4 se dočkala opravy


  Plastika Květ, která se nachází mezi ulicemi Pujmanové a Horáčkova v Krči, prošla důkladným čištěním, opravami kamene a zároveň bylo odstraněno necitlivě vytvořené betonové pítko před sochou. Restaurátoři se věnovali i dalšímu dílu umělce Jaroslava Vacka – Matce v parku na rohu ulice Hvězdova a Na Pankráci.