Uskutečněné akce

12
 • Co dělat o Velikonocích doma?


  Velikonoce – největší křesťanský svátek, symbol začátku jara a také několik dní volna. Jak je oslavit v době koronavirové, když nemůžeme jít koledovat a scházet se? Praha 4 pro vás připravila několik tipů pro velikonoční oslavy doma, zdobení kraslic a tvorbu různých velikonočních ozdob.
 • Vladimír Prchlík, čestný občan Prahy 4, oslavil 92. narozeniny


  Městská část Praha 4 přeje pevné zdraví a životní optimismus Vladimíru Prchlíkovi, rodáku ze Spořilova, dlouholetému členu spořilovského Sokola a čestnému občanu Prahy 4. Vladimír Prchlík oslavil v březnu své 92. narozeniny.
 • Čestný občan Prahy 4 Eduard Marek oslavil 104. narozeniny


  Městská část Praha 4 přeje hodně zdraví a životního optimismu svému čestnému občanu Eduardu Markovi, který v březnu oslavil 104. narozeniny.
 • Boj o titul „Sportovec Prahy 4“ vrcholí


  Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. V anketě bylo vyhlášeno šest kategoriích: Sportovec roku, Sportovkyně roku, Sportovní družstvo roku, Trenér(ka) roku, Senior(ka) roku a Naděje Čtyřky (mládež do 18 let) – v tomto pořadí jsou také rozepsány jednotlivé nominace. Vzhledem k omezením loňského roku je u některých kategorií menší počet nominovaných, a proto tito sportovci rovnou postupují do druhého kola.
 • Den obětí holokaustu uctila Praha 4 čištěním Stolpersteine


  Den památky obětí nacistického režimu si již tradičně připomněli zástupci radnice čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny do chodníků v ulicích v Podolí a v Nuslích. Na území Prahy 4 je jich již víc než deset, další přibyly loni.
 • Koncert Manželská dueta na Nuselské radnici (online)


  Online přenos z prvního koncertu jarního cyklu - Manželská dueta - se uskuteční ve čtvrtek 18. března 2021 od 17 hodin. Program, link na vysílání z Nuselské radnice a další podrobnosti najdete v článku...
 • Pomozte Praze 4 najít Sportovce roku 2020


  Praha 4 i letos vyhlašuje tradiční Anketu o nejlepšího sportovce za rok 2020. Kluby a tělovýchovné jednoty mohou zasílat své nominace až do konce ledna 2021, a to na adresu Pražské tělovýchovné unie (PTU), která také tento rok zajišťuje technickou a administrativní podporu ankety. Naše městská část 4 by anketou ráda podpořila sportovce a ocenila jejich úspěchy, dosažené i za ztížených podmínek v roce minulém.
 • UPOZORNĚNÍ: Tento pátek končí lhůta pro podávání žádostí o dotace


  Pátek 15. ledna 2021 (do 14 hodin) je posledním dnem pro podání žádostí o dotaci v oblastech: sportovních a tělovýchovných aktivit; kulturní a spolkové činnosti; bezpečnosti dětí a mládeže, rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky; sociální a zdravotní; rodinné politiky a integrace cizinců a národnostních menšin; životního prostředí pro rok 2021. Více na odkazu ...
 • Praha 4 vyhlásila dotační programy na rok 2021


  Rada městské části Praha 4 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Ty, mimo jiné, podpoří sportovní a tělovýchovné aktivity, kulturní a spolkovou činnost, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku a integraci cizinců a národnostních menšin, životní prostředí, prevenci v oblasti bezpečnosti a rizikového chování dětí a mládeže i organizace zabývající se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky.
 • Lekce Nordic Walking pro seniory z MČ Praha 4 pokračují i letos


  Oblíbené procházky pro seniory opět startují v polovině července. První sraz je již 14. července 2020 ve 14 hodin na parkovišti restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí. Více na letáku v článku ...
 • V Praze 4 přibývá pamětních kamenů obětí holokaustu


  Již víc než deset mosazných dlaždic, připomínajících osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru, je rozmístěno v ulicích Prahy 4. Tento týden přibyly další dva pamětní kameny, tzv. Stolpersteine, oba v Nuslích.
 • Užijte si vánoční atmosféru s koncerty on-line


  Tradiční vánoční koncerty sice byly kvůli epidemii koronaviru zrušeny, přesto si mohou lidé užít sváteční atmosféru díky řadě streamovaných koncertů. Z Nuselské radnice a z Kulturního centra Novodvorská se bude přenášet hned několik koncertů v rámci Jazz meets World 2020 a Mezinárodního festivalu jazzového piana. Více v článku ...
 • Komunitní zdobení vánočních stromků 2020


  Městská část Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Současná epidemiologická situace sice neumožňuje pořádní hromadných akcí, pokud si ale chcete s několika přáteli či sousedy, samozřejmě s dodržením aktuálně platných pravidel, stromek ve svém sousedství ozdobit, Praha 4 vám i letos poskytne vánoční ozdoby. Kontakty v článku ...
 • Betlémské světlo dorazilo do Prahy 4


  Také letos doputovalo na radnici Prahy 4 symbolické Betlémské světlo, které do budovy úřadu přinesli skauti z naší městské části. Světlo zapalují tradičně skauti z Rakouska přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom od nich převezmou (letos ne ve Vídni, ale na hranicích) a následně rozváží vlaky po celé České republice. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova.
 • Novoroční koncert on-line již tento čtvrtek


  Letošní tradiční novoroční koncert se díky koronavirové epidemii nebude moci uskutečnit za přítomnosti diváků, ale zájemci z řad tradičních návštěvníků i ostatních mohou sledovat přímý přenos z Nuselské radnice na tomto odkazu: https://youtu.be/qiXQUFNImhA a to již tento čtvrtek od 16:45 hod.!
 • Hudebníci z Hradní stráže se přeměnili v Ježíškova vnoučata


  U Hradní stráže pracují talentovaní i ochotní muzikanti, kteří svými výkony rádi rozdávají radost. Dokázali to i seniorům z Prahy 4, konkrétně těm z domu s pečovatelskou službou v Branické ulici, které potěšili v úterý 8. prosince 2020 dopoledne coby dobrovolní vyslanci projektu Ježíškova vnoučata.
 • Vyvěšení vlajky České obce sokolské


  Radní Jaroslav Míth (ODS) dnes vyvěsil na historické Nuselské radnici za účasti místostarosty Michala Hrozy (TOP 09) a zástupců sokolských obcí vlajku České obce sokolské. Praha 4 si tímto aktem připomněla velmi smutný, ale zároveň významný den České republiky – Památný den sokolstva.
 • Pietní akt k vyhlášení ČSR se letos kvůli nouzovému stavu nekonal


  Městská část Praha 4 zrušila pietní akt, kterým si každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918. Letos se kvůli mimořádným opatřením vlády k zamezení šíření koronaviru COVID-19 nekonal. Praha 4 si zakladatele a odkaz demokratického státu připomněla alespoň umístěním věnců u památníku na náměstí Generála Kutlvašra bez obvyklého slavnostního ceremoniálu a účasti politiků a veřejnosti.
 • Výstava o Olze Havlové připomíná Sametovou revoluci


  Městská část Praha 4 připravila ve spolupráci s Výborem dobré vůle Olgy Havlové fotografickou výstavu věnovanou zakladatelce této nadace a manželce posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Je umístěna ve foyer Úřadu MČ Praha 4 v ulici Antala Staška 2059/80b. V nouzovém stavu, kdy jsou na minimum omezeny kontakty mezi lidmi, symbolicky připomíná události ze 17. listopadu 1989 a Sametové revoluce.
 • Nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše bude letos mikulášský. A dvoudenní!


  Tak přece! Nejstarší český maraton Praha-Dobříš s historií od roku 1908, obnovený loni jako součást Mizuno Trail Running Cupu, se i letos poběží. Namísto poloviny října jako mikulášský v sobotu i neděli 5. a 6. prosince 2020, respektujíc všechna nezbytná hygienicko-bezpečnostní pravidla. Termín stvrzen pouhé dva týdny předem, překotná doba si žádá akční řešení.
 • Dokončili jsme novou fasádu knihovny Jezerka


  Nová pobočka městské knihovny v Praze 4 Michli má novou fasádu. Již v březnu otevřela knihovna Jezerka zbrusu nové prostory, které kromě knih a posezení pro čtenáře nabízejí také amfiteátr pro menší představení, oddělený prostor pro studenty a dětský koutek pro ty nejmenší. Fasáda tak byla poslední fází oprav.
12