Uskutečněné akce

 • Pražské věže – start i cíl tentokrát na Praze 4


  Již čtyřiadvacáté pokračování populární soutěže Pražské věže v neděli 28. června 2020 přilákalo více než 700 týmů i jednotlivců, kteří se zapojili do plnění úkolů. V časovém limitu musela družstva navštívit 22 věží, mezi nimi například i věžičku nuselského Sokola nebo plynárnu v Michli. Praha 4 poskytla pro pořadatele nejen výhledy ze svých věží, ale také startovní a cílové místo v podobě vyhlídkové terasy na Nuselské radnici.
 • Praha 4 si připomněla výročí Pražského povstání


  Květiny a věnce, tentokrát však bez přítomnosti veřejnosti. Před pětasedmdesáti lety začalo Pražské povstání a radní Prahy 4 na tento významný den nezapomněli. Navštívili hned dvě místa, která připomínají události května 1945.
 • Praha 4 si připomněla květnové povstání a konec 2. světové války


  Letos v květnu uplynulo 75 let od konce 2. světové války. I když je letošní výročí poněkud zastíněno situací okolo koronaviru a pietní akty s účastí veřejnosti se nekonaly, události z doby před tři čtvrtě stoletím si zástupci městské části Praha 4 připomněli položením věnců u památníků připomínající hrdiny i oběti nacistické okupace a nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva.
 • Přijďte relaxovat na koupaliště Lhotka


  Milovníkům koupání a opalování se kvapem blíží jejich velký den. V pondělí 15. června 2020 se totiž po zimní pauze opět otevírá koupaliště Lhotka na Praze 4. Nabídne návštěvníkům kromě tradičně čisté vody a občerstvení i nové zázemí v podobě dalších sprch, šaten, toalet i dětského hřiště. Platit však budou drobná omezení.
 • Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby


  V sobotu 27. června 2020 se od 14 hodin uskuteční Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby. Setkání proběhne ve Sboru Aloise Spisara na adrese Jihovýchodní VII., 945/2 na Spořilově. Na slavnost vás srdečně zvou zvou náboženské obce Spořilov, Nusle, Michle a Krč. Více na odkazu ...
 • 24. PRAŽSKÉ VĚŽE - velká dobrodružná hra v neděli 28. 6. 2020


  Odložená velká dobrodružná hra - 24. Pražské věže - se uskuteční v neděli 28. června 2020. A co organizátoři slibují? Start je na Nuselské radnici, navštívíme Plynárenské muzeum, věž Sokola Nusle, Kotěrovu vodárenskou věž na Pankráci, Krčský zámeček, spoustu kostelů a kaplí, navštívíme Branický pivovar i s ochutnávkou piva, na Praze 10 kostel sv. Mikuláše, vylezeme na věže Husova sboru na Vinohradech a ve Vršovicích, navštívíme Trmalovu vilu a zjistíme kde je pohřben Václav Havel.
 • Michelská knihovna o krok blíž otevření


  Nová pobočka Městské knihovny u zastávky Pod Jezerkou prošla kolaudací. Knihy tu zatím nejsou, jinak je ale téměř vše připraveno pro první návštěvníky. Veřejnosti se prostor otevře na začátku března. Dvě patra nabídnou místa vhodná ke studiu, čtení nebo k zabavení těch nejmenších. Více v článku ...
 • Příběhy našich sousedů pomáhají dětem pochopit minulost


  Po pětileté odmlce se do základních škol městské části Praha 4 vrací projekt, který sbližuje generace. Příběhy našich sousedů učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových okamžicích českých a československých dějin. Akce se dosud zúčastnilo více než 100 měst České republiky. Zapojení Prahy 4 schválila Rada městské části. Více v článku ...
 • Jezerka za války očima dětí


  Jak zábavnou formou připomínat lidem příběhy z naší historie? Například dětským divadelním představením. Jedno takové hostilo Divadlo na Jezerce. Závěrečná besídka kroužku nesla název „Okolí Jezerky očima dětí – válka“ a proběhla v úterý 10. prosince 2019. Více v článku ...
 • Nové hřiště AFK Slavoj Podolí Praha


  V sobotu 23. listopadu 2019 bylo slavnostně otevřeno nové fotbalové hřiště pokryté umělou trávou třetí generace na Kavčích Horách. Nové hřiště AFK Slavoj Podolí Praha bylo slavnostně otevřeno za přítomnosti prvního místostarosty Prahy 4 Zdenka Kováříka, bývalého zastupitele a fotbalisty Karla Šplíchala, členů výboru klubu, trenérů a dětí. Po slavnostním přestřižení pásky, byl provoz hřiště zahájen dětským turnajem.
 • Braňme ideály demokracie, svobody a humanismu!


  Městská část Praha 4 uspořádala při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa pietní shromáždění, kterého se u Památníku tří odbojů zúčastnili kromě představitelů radnice i zástupci Armády ČR, Policie ČR, Městské policie Praha 4, Konfederace politických vězňů, Českého svazu bojovníků za svobodu, Spolku bývalých příslušníků Pomocných technických praporů, České obce sokolské, Vojenského sdružení rehabilitovaných a Obce baráčníků.
 • Nejstarší český maraton odstartoval v Praze 4


  Neuvěřitelné 112. narozeniny oslavil v neděli "Marathon Praha – Dobříš", který je součástí seriálu zážitkových běhů Mizuno Trail Running Cup. Startovalo se v 11 hodin v A parku u ledáren v Braníku. Závod se běžel pod záštitou místostarosty městské části Praha 4 Zdenka Kováříka (ODS) a Českého atletického svazu.
 • Letošního Lhoteckého běhu se zúčastnilo přes 160 závodníků


  Na hřišti FC TEMPO a v blízkém lese se v sobotu 14. září 2019 od 13 do 17 hodin uskutečnil za krásného počasí již 3. ročník akce Lhotecký běh. Na některou z mnoha různě dlouhých a náročných tratí pak podle svých sil vyrazilo přes 160 závodníků.
 • Fotbalisté Vyšehradu si zahrají po třech letech Fotbalovou národní ligu


  Ke sportovcům, kteří v sezoně 2018/19 úspěšně reprezentovali Prahu 4, se zařadili fotbalisté Slavoje vyšehrad. Vyhráli totiž se čtyřbodovým náskokem Českou fotbalovou ligu (ČFL), a postoupili tak do Fotbalové národní ligy (FNL). Druhou nejvyšší soutěž si „šemíci“ zahrají po třech letech.
 • Ozvěny Zlaté Pecky 2019 rozezněly Nuselskou radnici


  V hlavním sále historické budovy Nuselské radnice v Praze 4 se ve čtvrtek 5. září 2019 večer uskutečnil nádherný koncert s názvem „Dagmar Pecková a mladé talenty“. Diváci si vyslechli více než dvacítku skladeb v podání podání mladých hudebníků, ke kterým se v závěru připojila i hlavní protagonistka akce a celého hudebního festivalu Zlatá pecka 2019 mezzosopranistka Dagmar Pecková, která celým programem provázela.
 • Svátek sousedů v Mezilesní


  Stejně jako v loňském roce, tak i letos proběhl 23. května 2019 „Svátek sousedů“ v ulici Mezilesní v Krči.