Uličník v době nouzového stavu jezdí jen před ZŠ Poláčkova

uličník bus

Mobilní nízkoprahový klub Uličník bude stát v době nouzového stavu pouze před ZŠ Poláčkova. Autobus, který poskytuje služby dětem a dospívajícím, se vrátí k původnímu střídání lokalit po zmírnění proticovidových opatření, až se základní školy vrátí k prezenční výuce.

„I pro děti je současná doba velmi složitá! Proto je nutné zachovat provoz Uličníku alespoň v minimálním režimu. Nadále zde mohou děti, byť za přísných epidemiologických opatření, najít radu či pomoc“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4, která nízkoprahový klub Uličník pro městskou část Praha 4 objevila.

Za současné situace je počet dětí využívajících Uličník omezen vládními opatřeními proti koronaviru, a to z hlediska kapacity na 4 děti uvnitř. Venku se podle výkladu MPSV může služba poskytovat i většímu počtu zájemců.

Uličník je nízkoprahové zařízení, které mohou děti a mladiství navštívit bez udání důvodu, a to anonymně. Pomáhá hlavně těm, kteří se nacházejí v nějaké nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi.

28. října 2020, tedy na státní svátek, Uličník ale do ulic nevyrazí.

Provozovatelem autobusu je organizace R-mosty. Projekt byl podpořen z grantu hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality pro rok 2020.

uůičník nepojede na státní svátek

Zveřejněno: 22.10.2020 – Vít Drbal