Uličník opět parkuje na Pankráci

Provoz mobilního nízkoprahového klubu Uličník na území městské části Praha 4 je z důvodu karanténních opatření dnes 7. října 2020 zrušen. Autobus, který poskytuje služby dětem a dospívajícím před ZŠ Jílovská dnes nedorazí. Jedná se o preventivní opatření proti šíření onemocnění covid-19. Omezení provozu by se prozatím mělo týkat pouze tohoto týdne. Ve středu 14. října by autobus Uličník měl opět zamířit k ZŠ Poláčkova.
Ilustrační foto interiéru Uličníku z loňského roku

Na letní prázdninové měsíce se nízkoprahový klub Uličník přestěhuje před OC Arkády na Pankráci. Poprvé se v letošním roce objeví před zdejším nákupním centrem 7. července. Streetbus nabízí své služby všem dětem a dospívajícím do věku 19 let. Uličník mohou děti a mladiství navštívit bez udání důvodu a anonymně. Sociální pracovníci v něm poskytují pomoc při řešení nepříznivých životních situací týkající se školy nebo rodiny, navíc mladé klienty směrují ke smysluplnému trávení volného času.

Uličník opět parkuje na Pankráci„Městská část Praha 4 dlouhodobě podporuje aktivity v rámci prevence kriminality a nepolevujeme ani v horkých letních měsících. Nízkoprahový klub Uličník je významným pilířem, který cílí na jednu z nejohroženějších skupin, kterou jsou děti a dospívající,“ vysvětlila Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4.

Mobilní klub stál během školního roku před ZŠ Poláčkova a ZŠ Jílovská. Na letní stanoviště se autobus Uličník vrací opět po roce. Děti si v autobusu mohou zahrát různé stolní hry, mají možnost popovídat si nebo sejít se s kamarády. Cílem je vytvořit prostor, kde se budou návštěvníci cítit bezpečně.

„Uličník již navštívily stovky dětí, některé z nich využily i poradenskou činnost, kterou pracovníci klubu poskytují. Poradit se ale mohou přijít i rodiče,“ uvedla Lucie Michková.

Provozovatelem autobusu je organizace R-mosty, která má dlouholeté zkušenosti v práci s dětmi a mládeží zvláště ze sociálně slabého prostředí. Projekt byl podpořen z grantu hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality pro rok 2021.

Uličník opět parkuje na Pankráci

Zveřejněno: 29.06.2021 – Vít Drbal