Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty

EduBus - Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty

Městská část Praha 4 zareagovala na změnu rámcového vzdělávacího programu v oblasti informatiky a zajistila pro pedagogy ze škol, jichž je zřizovatelem, unikátní čtyřhodinový vzdělávací program Robotika od společnosti EDUteam. Málokterá škola si může dovolit pořídit široké spektrum vybavení pro polytechnické vzdělávání, a tak se pedagogové budou moci osobně seznámit s jednotlivými technologiemi, které mohou využít ve výuce.

EduBus - Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty „Jsem ráda, že můžeme školám a potažmo pedagogům pomoci zorientovat se ve světě moderních technologií. Není nad to si nové technologie osobně vyzkoušet,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Vzdělávací program je založený na projektu Edubus, který je polytechnickou laboratoří. Tento ojedinělý vzdělávací projekt nabízí popularizaci moderních technologií. Pedagogové se v rámci programu Robotika mají možnost seznámit s robotickými pomůckami a zorientují se v nabídce nových technologií. Kromě shrnutí změn v RVP a jeho cílů budou pedagogům předvedeny vybrané edukační pomůcky a proběhne dílna, v níž bude možné si vše vyzkoušet.

EduBus - Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty „Věřím, že tento vzdělávací program bude motivovat školy do zapojení robotických pomůcek do výuky,“ dodala starostka Irena Michalcová.

Program Robotika proběhne pro přihlášené pedagogy 29. června od 14 hodin a 25. srpna od 11 hodin na Nuselské radnici.

EDUteam je společnost s akreditací Ministerstva školství pro oblast vzdělávání. V rámci semináře lektoři dodržují předepsaná hygienická opatření včetně dezinfekce povrchů.

Zveřejněno: 01.06.2021 – Vít Drbal