AKTUÁLNĚ Z PRAHY 4

 • NOUZOVÝ STAV: Jaká opatření platí od pátku 26. listopadu 2021


  Česko je kvůli koronavirové pandemii opět v nouzovém stavu. Vláda České republiky ho vyhlásila od pátku 26. listopadu 2021 od 00:00 hodin na dobu 30 dnů. Zpřísnění koronavirových opatření platí ale až od pátečních 18 hodin. Týkají se vánočních trhů hromadných akcí a restaurací.
 • Těší se na vás Vánoční workshop na Nuselské radnici


  Maminko, tatínku, babičko, dědečku, ale i jiní dospěláci, vezměte své nejmenší a přijďte na Vánoční workshop. Vyrobit si zde můžete například vánoční svícen či namíchat vonnou směs do koupele nebo vlastní mýdlo. Akce proběhne v úterý 7. a také ve středu 8. prosince 2021 od 14 hodin na Nuselské radnici. Přihlášení nutné – podrobnosti v článku…
 • Vestavba atria v poliklinice Budějovická přináší omezení - aktualizace průběhu prací


  Poliklinika Budějovická zahájila projekt nazvaný „VESTAVBA ATRIA – POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ“, jehož cílem je rozšíření dosavadních služeb a zkvalitnění poskytovaného komfortu v rámci areálu polikliniky. V nové přístavbě bude restaurace po levé straně s cca 100 místy, poštovní úřadovna a komerční prostory k pronájmu. Harmonogram jednotlivých prací spojených s vestavbou atria najdete na odkazu ....
 • MČ Praha 4 rozsvítí svůj vánoční strom v pondělí 29. listopadu 2021


  Praha 4 letos rozsvítí svůj vánoční strom před úřadem městské části v ulici Antala Staška v pondělí 29. listopadu 2021 v 17 hodin. Součástí budou i tradiční vánoční koledy a svařené víno, v obou případech pochopitelně pokud to aktuální epidemická situace a vládní opatření proto šíření nemoci Covid-19 dovolí.
 • Pomozte nám změnit veřejná prostranství podél Podolského nábřeží až k Barrandovskému mostu


  Připravovanou revitalizací Nedvědova náměstí a nastíněnou možností regenerace Branických skal to nekončí, ale začíná! Podél Vltavy mezi Podolskou vodárnou a Barrandovským mostem je ještě řada veřejných prostranství, která by si jistě zasloužila nechat vdechnout nový život. A proto se na vás obracíme s další anketou. Čas máte do 6. prosince 2021 a podrobnosti najdete v článku na odkazu...
 • UPOZORNĚNÍ: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno!


  Upozorňujeme veřejnost, že setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever se v úterý 23. listopadu 2021 nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera. O náhradní termínu, kdy se avizované sekání uskuteční, vás budeme včas informovat.
 • Přípravek REGN-CoV2 mohou lékaři v Praze aplikovat v 11 zdravotnických zařízeních


  Pacientům, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění Covid-19, může být v hlavním městě aplikován léčivý přípravek REGN-CoV2 v 11 aplikačních centrech. Určen je jak ambulantním pacientům s rizikem vážného průběhu covid-19, tak i pacientům hospitalizovaným z jiné příčiny, než je covid-19. Naopak přípravek není vhodný pro pacienty, u nichž už je z důvodu covid-19 nutná hospitalizace. Podání je vhodné co nejdříve, hned na počátku nemoci, která byla potvrzena pozitivním testem na SARS-CoV-2 a u maximálně mírných nebo středně závažných příznaků, které netrvají déle než 10 dní.
 • Pomoc s energiemi: mimořádná okamžitá pomoc


  Každý, kdo se dostal v souvislosti s krachem společnosti Bohemia Energy do finanční tísně a chybějí mu finanční prostředky na úhradu nedoplatku po vyúčtování u dodavatele poslední instance (DPI), může využít dávku sociální pomoci nazvanou Mimořádná okamžitá pomoc DPI vyúčtování. Zažádat o ni lze na příslušné pobočce Úřadu práce. Žádost a přílohy je možné podat osobně, zaslat poštou nebo datovou schránkou.
 • Fakultní Thomayerova nemocnice očkuje proti COVID-19 i o víkendech


  Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) očkuje ve svém očkovacím centru, které je umístěno v pavilonu F. Centrum funguje sedm dní v týdnu. V centru jsou očkováni lidé nad 16 let, samoplátci i děti od 12 let do 15 let. K očkování již není nutná registrace!
 • Do škol putovalo téměř 35 000 antigenních testů


  Praha 4 v těchto dnech předala základním a středním školám na svém území celkem 34 600 antigenních testů. To je nejvíc ze všech pražských městských částí.
 • Nová kotelna pro Fidlovačku


  Tento měsíc oslavilo divadlo Na Fidlovačce sto let své existence. Provoz zahájilo při příležitosti třetího výročí vzniku republiky v roce 1921 státní hymnou. Letošní kulatiny si připomnělo speciálním představením s názvem 100 let Fidlovačky.
 • Nová výstava k vidění v atriu úřadu


  Prostory Úřadu městské části Praha 4 nabízejí další výstavu, tentokrát s názvem „Ve znamení tří deklarací,“ která se zabývá postavením české šlechty v době Mnichovské dohody a následné okupace nacisty.
 • Očkovací centrum v KCP má v pátek prodlouženou otvírací dobu


  Metropolitní očkovací centrum v Kongresovém centru Praha (KCP) oznámilo, že tento pátek 12. listopadu 2021 prodloužilo otvírací dobu až do 20 hodin. Standardní otvírací doba očkovacího centra přitom je pouze do 11.50 hodin.
 • Nově vysazená vánoční jedle v Braníku byla slavnostně pokřtěna


  Obyvatelé Braníka za účasti radního pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáše Hrdinky (ANO 2011) včera odpoledne společně pokřtili branickou vánoční jedli, která byla vysazena 2. listopadu 2021 v přední části parku Za mlýnem při ulici Vrbova jako náhrada za jehličnan, který musel ustoupit rekonstrukci Branické ulice.
 • Programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2022


  Rada hl. m. Prahy svým usnesením č. 2657 ze dne 1. 11. 2021 schválila Program na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2022 (dále jen „Program“). Program byl zveřejněn na internetovém portálu hlavního města Prahy www.praha.eu dne 3. 11. 2021 po dobu 90 dní, žádosti o dotaci budou přijímány v termínu od 6. 12. 2021 do 5. 1. 2022 včetně. Více v článku ...

Další aktuality