Tříkrálový koncert v kostele svatého Prokopa


Tříkrálový koncert, který se 10. 1. 2023 konal v kostelíku svatého Prokopa.

Kdo procházel 10. ledna 2023 v čase mezi půl pátou a půl šestou večerním Braníkem ulicí Školní, určitě se zasnil při pohledu na korunu stromu před kostelíkem svatého Prokopa, ozdobenou řetězem zlatých světýlek, které kromě stavby samotné měkce rámovaly celé jeho okolí.

A ten, kdo se zastavil, aby si tu kouzelnou scenérii vtiskl do paměti, tomu se dost možná zdálo, že slyší andělský chór. Pokud onen náhodný chodec našel odvahu a vstoupil dovnitř, uviděl do posledního místečka zaplněnou chrámovou loď a před oltářem členy pěveckého sboru, složeného z žáků a učitelů ZŠ Školní.

Někteří ze zpěváků měli na hlavách papírové koruny, odkazující na Tři krále, kterým byl večer věnován. Všichni přítomní pak měli rozzářené oči a úsměv na rtech. Aby také ne, když se Tříkrálový koncert s požehnáním pana faráře Jana Paty mohl po nedobrovolné tříleté odmlce vrátit na své tradiční místo.

Když svátečně vyzdobeným kostelem dozněl poslední tón, mohl si každý, včetně náhodného příchozího, kromě krásného zážitku odnést domů i symbol míru, lásky, naděje, lásky a přátelství v podobě Betlémského světla - a před odchodem mohl také přispět na obědy pro žáky ze sociálně znevýhodněných rodin prostřednictvím Tříkrálové sbírky.
(RiH)

Tříkrálový koncert, který se 10. 1. 2023 konal v kostelíku svatého Prokopa.Tříkrálový koncert, který se 10. 1. 2023 konal v kostelíku svatého Prokopa.Tříkrálový koncert, který se 10. 1. 2023 konal v kostelíku svatého Prokopa.
Aktualizováno: 01.02.2023 – Vít Drbal
Vytisknout