Téměř padesát uprchlíků našlo dočasný domov v Praze 4


Městská část Praha 4 poskytla ubytování 49 válečným uprchlíkům z Ukrajiny.  Ženy a děti našly nouzové ubytování v budově bývalé Mateřské školy Horáčkova, kterou městská část vybavila postelemi, matracemi a dalším potřebným vybavením s pomocí Fakultní Thomayerovy nemocnice a Nadace sester Boromejek.

Městská část Praha 4 dnes poskytla ubytování 49 válečným uprchlíkům z Ukrajiny. Ženy a děti našly nouzové ubytování v budově bývalé Mateřské školy Horáčkova, kterou městská část vybavila postelemi, matracemi a dalším potřebným vybavením s pomocí Fakultní Thomayerovy nemocnice a Nadace sester Boromejek.

„Musím ocenit rychlou pomoc ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice pana Zdeňka Beneše, který nám pro uprchlíky poskytl kompletní lůžka s přikrývkami, polštáři a povlečením,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2911). „A chci poděkovat také sestrám Boromejkám za poskytnuté přikrývky, polštáře, nádobí, ručníky a hygienické prostředky,“ dodala Michalcová.

V budově jsou k dispozici čtyři velké ložnice, hygienické zázemí, kuchyňky a další prostory. Děti a jejich matky mohou využívat také velkou zahradu s herními prvky

Městská část Praha 4 poskytla ubytování 49 válečným uprchlíkům z Ukrajiny.  Ženy a děti našly nouzové ubytování v budově bývalé Mateřské školy Horáčkova, kterou městská část vybavila postelemi, matracemi a dalším potřebným vybavením s pomocí Fakultní Thomayerovy nemocnice a Nadace sester Boromejek. Městská část Praha 4 poskytla ubytování 49 válečným uprchlíkům z Ukrajiny.  Ženy a děti našly nouzové ubytování v budově bývalé Mateřské školy Horáčkova, kterou městská část vybavila postelemi, matracemi a dalším potřebným vybavením s pomocí Fakultní Thomayerovy nemocnice a Nadace sester Boromejek. Městská část Praha 4 poskytla ubytování 49 válečným uprchlíkům z Ukrajiny.  Ženy a děti našly nouzové ubytování v budově bývalé Mateřské školy Horáčkova, kterou městská část vybavila postelemi, matracemi a dalším potřebným vybavením s pomocí Fakultní Thomayerovy nemocnice a Nadace sester Boromejek.

Aktualizováno: 18.03.2022 – Vít Drbal
Vytisknout