Stávka učitelů v Praze 4 uzavře některé školy

Podle informací, které má Úřad městské části Praha 4 v současné době k dispozici, se z celkového počtu 40 škol zřizovaných městskou částí plně zapojí do stávky s uzavřením provozu osm základních škol z 21 a dvě mateřské školy. Tento počet se však ještě během středy může změnit.

„Tento počet  se ještě může změnit, proto doporučujeme rodičům školáků a předškoláků, aby sledovali informace ve svých školách,“ uvedla první místostarostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má školství ve své kompetenci.

Provoz bude kompletně přerušen v následujících školách: ZŠ Horáčkova, ZŠ Jitřní, ZŠ Křesomyslova, ZŠ Na Planině, ZŠ Nedvědovo náměstí, ZŠ Plamínkové, ZŠ Školní, ZŠ a MŠ Ohradní a MŠ Němčická
V ostatních školách bude probíhat provoz v omezeném režimu.

„V současné době čekáme na sdělení výsledku jednání zaměstnanců v dalších školách. Zaměstnanci mají povinnost sdělit svému zaměstnavateli, tedy škole, zda se zúčastní stávky, nejpozději tři pracovní dny před započetím stávky, tj. do dnešní dne, středy 22 listopadu,“ uvedla dále Irena Michalcová. „Na základě této informace pak ředitel či ředitelka rozhoduje o případném omezení, například zkrácení provozní doby, dozor bez výuky, jiný způsob stravování, či přerušení provozu školy a bez odkladu o tom informuje rodiče.“

Školy, které přímo nevstoupí do aktivní stávky, podle svého vyjádření nechtějí brát rodiče a děti jako rukojmí, nicméně podporují řadu požadavků na přehodnocení plánovaných změn v oblasti školství. Školy chtějí především udržet úroveň vzdělávání a nesouhlasí s avizovaným snížením počtu nepedagogických pracovníků.

Více v tabulce (po kliknutí je ke stažení soubor PDF - dohromady MŠ i ZŠ).

Zapojení do stávky v MŠ a ZŠ

23. 11. 2023 v 12:39 - ZŠ Jeremenkova se nakonec ke stávce připojí, výuka bude v omezeném režimu, stravování bude zajištěno a školní družina bude mít omezený provoz do 16 hodin.

Aktualizováno: 23.11.2023 – Vít Drbal