Starosta Petr Štěpánek zasadil ke Dni Země strom

Starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) zasadil ve čtvrtek 16. dubna 2015 u příležitosti oslav Dne Země v lesoparku Hodkovičky strom – dub letní. Jeho pořízení hradí ze svých soukromých prostředků. Výška stromu je přibližně 4 metry, cena 4.350 Kč bez DPH.

„Není mi lhostejné, v jakém prostředí lidé u nás žijí, proto se v Praze 4 staráme a budeme starat o zeleň a zdravé přírodní a životní prostředí,“ uvedl starosta Petr Štěpánek. „Každého pokáceného stromu je škoda a každý nově vysazený strom pomáhá zlepšovat kvalitu našeho života. Proto mne těší, že další strom, tentokrát v parku Na Pankráci, vysadí společně a na své náklady příští týden členky našeho zastupitelstva.“

Hlavním cílem oslav Dne Země, který je připomínám opakovaně od roku 1969, je vštěpovat lidem zásady ekologického chování, a přispět tak ke zlepšení životního prostředí na celé Zemi.

Součástí letošních oslav Dne Země v Praze 4 bude také úklid v areálu přírodního koupaliště na Lhotce. Sraz dobrovolníků je v sobotu 25. dubna v 8,45 před areálem koupališt.

„Uvítáme každého, komu záleží na pořádku a čistotě v naší městské části, a všechny obyvatele, kterým není lhostejný osud tohoto oblíbeného koupaliště, jemuž donedávna hrozil zánik,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.