Squat z ulice Klánova už je pryč

Squat z ulice Klánova už je pryčSquat z ulice Klánova už je pryč

Městská část Praha 4 si na svém seznamu škrtla další zchátralý squat. Bývalý obytný dům se nacházel v ulici Klánova nedaleko koupaliště Lhotka. Posledních zhruba šest let se do něj stahovali především bezdomovci a lidé závislí na návykových látkách. Obyvatelé z okolí si na situaci kolem domu často stěžovali.

„Objekt byl v soukromém vlastnictví a majitel ho konečně odstranil. Jsme za to, i po letech, samozřejmě rádi,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Squaty jsou semeništěm problémů a obyvatelům z okolí často přinášejí velmi nepříjemnou situaci, která se dá pouze tlumit častými kontrolami.

„Skutečná úleva přijde, až když takový objekt skutečně zmizí. Tato řešení jsou ale během na dlouhou trať. Obvykle kvůli složitým vlastnickým vztahům nebo neochotě majitele se tím zabývat,“ řekla Lucie Michková.

Nicméně Praze 4 se to již několik let trvajícím systematickým úsilím daří. Nedávno tak například přiměla hlavního město, aby vyřešilo zdevastovaný areál bývalých jeslí ve Znojemské ulici.

Zveřejněno: 06.05.2020 – Vít Drbal