Splňme dětem z dětských domovů jejich přání


dopisy Ježíškovi zahájení

Až do 15. prosince 2019 může každý z nás alespoň na chvíli vypomoct Ježíškovi a zároveň udělat radost dítěti z dětského domova. V Arkádách totiž denně od 11 do 19 hodin stojí stánek neziskové organizace Dejme dětem šanci, kde si lze vybrat libovolný počet dětských dopisů Ježíškovi a pak se vrátit i s dárky, které děti žijící bez rodičů naleznou o Vánocích pod vánočním stromečkem.

„Milý Ježíšku, přála bych si pod stromeček fotbalový míč. Vím, jsem holka, ale přihlásila jsem se na fotbalový kroužek a moc mě to baví. A každý správný fotbalista má svůj míč a trénuje s ním.“ Hanka, 11 let.
„Milý Ježíšku, jsem malá holčička, brzy mně budou tři roky. Ráda bych jezdila na koloběžce – učit mě bude maminka. Děkuji.“ Emily, 2 roky. Psáno za pomoci vychovatelky z dětského domova.

To jsou dva příklady z celé řady dalších přání, které si vybrala městská část Praha 4, aby i ona pomohla Ježíškovi a dětem z dětských domovů udělala radost. „Dávat dárky a potěšit jimi malé děti je asi ta největší radost. A my jsme si ji udělali hned dvakrát: za prvé jsme potěšili skvělé lidi z organizace Dejme dětem šanci a za druhé se díky našim dárkům rozzáří u vánočního stromečku tváře dětí z dětských domovů, a to je přece krásný dárek i pro nás,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která stánek s dopisy Ježíškovi slavnostně otevřela spolu s Vladimírem Hronem, který je patronem obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci.

Tak přijďte udělat radost dětem i sobě také vy! Dopisů Ježíškovi bylo celkem 710, takže si určitě vyberete, a když přidáte i vlastnoruční vzkaz od Ježíška, bude ta radost dvojnásobná. Na stánku na vás navíc čekají charitativní adventní kalendáře, výrobky dětí z dětských domovů i něco dobrého na zub. Pokud to ale nestihnete, nebo to máte daleko, podívejte se na www.stromsplnenychprani.cz . Udělat dětem radost můžete i tam, a to do 12. prosince 2019.

Strom splněných přání - Dejme dětem šanci

dopisy Ježíškovi zahájení

Vytisknout