Školy z Prahy 4 se zapojí do projektu „Školní obědy dostupné pro každé dítě“


školní obědy v jídelně
Ilustrační foto

Rada městské části Praha 4 souhlasila se zapojením některých svých základních a mateřských škol do celopražského projektu „Školní obědy dostupné pro každé dítě“. Projekt je financován z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

„Čtyři naše základní školy a dvě mateřské se přihlásily do letošní, již šesté výzvy tohoto programu s požadavkem na dotované obědy pro 85 vytipovaných žáků základních škol a 13 dětí z mateřských škol ve školním roce 2020/2021. Faktické čerpání podpory bude ale nakonec s největší pravděpodobností odlišné, protože například pro letošní školní rok bylo vytipováno 50 dětí, reálně jich ale čerpá podporu třináct,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má ve své gesci školství.

Většina základních škol zřizovaných MČ Praha 4 dosud využívá možnosti dotovaných obědů pro žáky ze sociálně a ekonomicky slabých rodin prostřednictvím projektu „Obědy pro děti“ obecně prospěšné společnosti Women for women. Jedná se zhruba o 11 základních škol a přibližně 60 dotovaných žáků pro školní rok 2019/2020. Jedna základní škola spolupracuje s nadací Patron dětí a další základní škola s Římskokatolickou farností v Braníku.

Zveřejněno: 24.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 24.04.2020 – Vít Drbal
Vytisknout