Školáci a předškoláci obdarovali děti z Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici


Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol. Dárky předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) za přítomnosti ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše.

Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol.

„Děti z našich mateřských a základních škol vytvořily a rozvíjejí za naší pomoci krásnou tradici, která je učí pomáhat a dělat radost druhým lidem. A jak je vidět na narůstající pomoci, naše školáky a předškoláky to spolu s jejich rodiči – navzdory obtížné době – baví a dělá to radost jim samotným,“ ocenila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), jež výnos sbírky „Děti dětem“ osobně předala Dětskému centru při Thomayerově nemocnici.

Děti během sbírky za pomoci rodičů i zaměstnanců škol společně shromáždily nebo zakoupily například hračky, dětskou kosmetiku, jednorázové podložky, dětské pleny, dezinfekce a další dárky, které potěší děti, jejich matky i ty, kteří se o ně starají.

„Této sbírky si nesmírně vážíme. Je to pomoc, kterou naše Dětské centrum při péči o malé děti a jejich matky, jež nemají dobré zázemí a trápí je i jiné problémy, velmi ocení a s velikou radostí využije,“
uvedl ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš.

Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.

Více informací: https://www.ftn.cz/detske-centrum-s-komplexni-peci-a-podpurnou-rodinnou-terapii-42/ .

Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol. Dárky předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) za přítomnosti ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše.Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol. Dárky předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) za přítomnosti ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše.Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol. Dárky předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) za přítomnosti ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše.

Další foto na odkazu ZDE .
Aktualizováno: 09.12.2021 – Vít Drbal
Vytisknout