Seznamte se s výsledky anket k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská


Obě ankety proběhly na přelomu ledna a února 2022 za poměrně velké účasti respondentů. Anketu k dětskému hřišti Ohradní vyplnilo 191 respondentů, k dětskému hřišti Podolská pak 173 respondentů. Organizátoři všem respondentům děkují a jejich názorů a tipů si váží.

„To je na ankety k lokálním dětským hřištím poměrně hodně lidí. Rád bych touto cestou poděkoval jak všem respondentům, tak i ZŠ a MŠ Ohradní, ZŠ Nedvědovo náměstí a Sokolu Podolí za pomoc s propagací a sdílením anket,“ říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Ankety přinesly podrobné odpovědi na otázku, jaké věkové skupiny dětí hřiště dosud využívaly a jakým herním činnostem se zde nejvíce věnovaly. „Ukázalo se, že atraktivita obou hřišť zřetelně klesá u dětí od 10 let výše. V rámci revitalizace hřišť je proto třeba zamyslet se, do jaké míry je lze obohatit o nabídku herních a relaxačních prvků atraktivních pro starší školní děti,“ komentuje Opa. „Návštěvníci by také na dětských hřištích přivítali dostatek stinných míst k posezení a zdroj vody k pití, umývání i osvěžení v parných letních dnech, kterých v posledních letech přibývá,“ popisuje radní další informace z anket.

Výsledky obou anket poslouží jako podklad pro dodavatele. O termínu revitalizace obou hřišť vás budeme s předstihem informovat.
Pro zobrazení (stažení) výsledků anket klikněte na obrázky níže.
Anketa hřiště 2022 Ohradní a Podolská

Anketa hřiště 2022 Ohradní a PodolskáAktualizováno: 16.02.2022 – Vít Drbal
Vytisknout