Senioři z Prahy 4 úspěšně absolvovali PC kurzy

Praha 4 uspořádala v letošním roce celkem v šesti svých základních školách sedm PC kurzů určených pro seniory ze čtvrté městské části. Devadesátka úspěšných absolventů pak získala nárok na „Pamětní list za absolvování počítačových kurzů“, který si absolventi mohli v pondělí 16. prosince 2019 vyzvednout při malé oslavě na radnici v Nuslích. Slavnostního předání pamětních listů se ujal místostarosta Prahy 4 pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda, kterému asistovala vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky Úřadu MČ Praha 4 Jana Ságlová.

Praha 4 uspořádala v letošním roce celkem v šesti svých základních školách sedm PC kurzů určených pro seniory ze čtvrté městské části. Devadesátka úspěšných absolventů pak získala nárok na „Pamětní list za absolvování počítačových kurzů“, který si absolventi mohli v pondělí 16. prosince 2019 vyzvednout při malé slavnosti na radnici v Nuslích.

„Když k nám před třiceti lety začaly pronikat počítače, mnozí z nás tehdy prohlašovali, že jich se to rozhodně netkne, a teď vidíme, kam až to došlo,“ prohlásil s úsměvem na úvod slavnostního předání pamětních listů místostarosta Prahy 4 pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda. Kromě pamětních listů si senioři odnesli i malý předvánoční balíček a od radnice navíc obdrželi pozvání na malé občerstvení.

„PC kurzy jsme poprvé zorganizovali před deseti lety, kdy se nám přihlásilo 600 seniorů. Od té doby toto číslo samozřejmě pokleslo, protože počet seniorů ovládajících výpočetní technologie stále roste. Snažíme se na to reagovat, a kromě kurzů pro začátečníky proto pořádáme i specializovanější IT vzdělávání,“ popsala vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky Úřadu MČ Praha 4 Jana Ságlová.

Letošní PC kurzy se uskutečnily na ZŠ Jílovská, Jižní, Kavčí hory, Školní, Táborská a Bítovská a vedoucí kurzů – učitelé z těchto základních škol – si i během slavnosti na radnici v Nuslích mohli vyslechnout velkou chválu.

PC kurzy vzdělávání seniorů v Praze 4 samozřejmě nekončí, a tak už na jaře odstartují tematické kurzy „Zpátky do škol“, nabízející například dějepis, španělštinu, zdravý životní styl anebo třeba výtvarnou výchovu. Podrobnosti budou včas zveřejněny na www.praha4.cz a v časopisu Tučňák.

Více fotografií najdete v obsáhlé fotogalerii na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 19.12.2019 – Vít Drbal