Rozvolnění: co se změní od srpna

Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začnou platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad.

 

Na koncerty až 7.000 lidí

Dosud mohlo na venkovní kulturní a sportovní akce 5000 diváků, nově jich může od 1. srpna přijít 7.000. Uvnitř se kapacita zvedá z 2.000 na 3.000. Jde o návštěvníky s negativním testem, po prodělané nemoci Covid-19 či s vakcínou. Nad limit pak jen lidé po nemoci či s očkováním.

 

Koupaliště a bazény

V bazénech a na koupalištích nebude od 1. srpna omezená kapacita. Nyní ji mohli provozovatelé naplnit na 75 procent. Do bazénů a na koupaliště budou mít dále přístup jen lidé, kteří jsou očkovaní, v posledních 180 dnech prodělali nemoc Covid-19 nebo se nechali otestovat antigenním, případně PCR testem. Více o provozu koupaliště Lhotka najdete zde.

Kultura, památky a zoo

Výstavní a další podobné vnitřní prostory si budou moci vybrat, zda dodrží limit návštěvníků na metry čtvereční, který platil dosud, nebo využijí nově 75 procent kapacity. Při organizovaných prohlídkách na zámcích či v zoologických zahradách do 20 lidí nebude nutné o 1. srpna potvrzovat bezinfekčnost. Ve vnitřních například výstavních prostorách v současné době platí omezení jednoho návštěvníka na 10 m2 plochy. Tento limit bude nadále zachován, ale provozovatel si bude moci vybrat, zda pro něj není výhodnější naplnit kapacitu na 75 procent.

Zveřejněno: 28.07.2021 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout