Rozvolnění: co se změní od 26. června


S platností od soboty 26. června 2021 zmírňuje Vláda ČR opatření proti šíření nemoci Covid-19. Plánované rozvolnění, které mělo původně přijít až 1. července, tedy vláda svým aktuálním rozhodnutím posunula o několik dní dopředu. Opatření se zmírňují například v obchodech a restauracích.

Obchody: Nově bude platit pravidlo jednoho člověka na 10 metrů čtverečních. Dosud platilo 15 m čtverečních na jednoho zákazníka.

Restaurace: V restauracích a klubech bude možné provozovat živou hudba, ale nikoliv tanec.

Služby: Kadeřnictví, kosmetika či masáže už nebudou muset poskytovat službu pouze jednomu zákazníkovi a nebude potřeba zákazníky evidovat. V bazénech a wellness centrech se zvýší kapacita na 75 procent jejich kapacity.

Rozvolnění u kulturních akcí bude naopak platit až od 1. července 2021. Od tohoto data bude možné pořádat venku kulturní akce až pro 5 tisíc lidí, uvnitř v budovách budou moci být akce až pro 2 tisíce návštěvníků. Kapacita sálu bude moci být naplněna ze 75 procent. Nově budou moci lidé konzumovat i v hledištích. Pro provázené skupinky návštěvníků na hradech a zámcích už nebude platit omezení na 10 lidí.

O používání roušek místo respirátorů, například v obchodech či veřejné dopravě, vláda rozhodne příští týden.

Materiály vlády (Usnesení č. 575 a jeho přílohy) najdete na stránkách vlády ZDE .

I tentokrát vláda zasedla v Hrzánském paláci, 21. června 2021.
Vláda 21. června 2021 zasedala v Hrzánském paláci.

Aktualizováno: 24.06.2021 – Vít Drbal
Vytisknout