Rozloučení s létem nepřálo počasí, děti se však bavily dobře

Nevlídné plískanice začaly kazit počasí v metropoli již nedlouho po nástupu astronomického podzimu. Letos se jim bohužel nevyhnula ani zajímavá celodenní venkovní akce s názvem Rozloučení s létem, kterou v parku Na Pankráci připravila pro malé i velké návštěvníky na čtvrtek 6. října 2016 čtvrtá městská část.

Přesto park nezel prázdnotou. Hned po ránu sice situace s počasím vypadla ošklivě, ale postupně ustal déšť a řada dětí z mateřinek i základních škol se mohla věnovat jak zábavě, tak i poučení. Byly zde pro ně totiž připraveny ekologicko-výchovné soutěže a hry i řada lákadel v podobě nafukovacích atrakcí. Okolo poledního pak do parku dorazily i maminky s kočárky a odpoledne přišlo ještě pár škol a stavovali se i rodiče s dětmi cestou z družin či kroužků. Na akci se přišel i podívat radní Ondřej Růžička, který má na starosti oblast životního prostředí a za jehož podpory se akce konala.

Tradičně největšímu a nehranému zájmu se u všech dětí těšily všechny „hopsací“ atrakce. Fronty se tvořily jak u tradičního nafukovacího popelářského auta, tak i u novinky – WIPE OUT, což byla atrakce připomínající barvou čtyři druhy barevných kontejnerů na odpad. Právě na druhé zmíněné byly k vidění někdy až neuvěřitelné výkony a ochota si sáhnout až na dno dětských sil.

Velký zájem byl o prezentaci, kterou připravily Lesy hl. m. Prahy. Pohladit si krkavce či obdivovat malinkého ježečka nemá většina lidí možnost každý den. Děti se při tom mohly dozvědět jak řadu zajímavostí z práce záchranné stanice pro volně žijící živočichy, tak i další informace o lesích a vodách v hlavním městě.

Zájem by i o vzdělávací vystoupení psa Rozárky na téma bezproblémového soužití lidí se psy s názvem: Kamarád i šelma.

O další ekologický prvek akce se pak rukou společnou a nerozdílnou postaraly firmy Pražské služby, Asekol, Eko-Kom či Ecobat. A to ať již formou zábavných her či kvízů, nebo přímo praktickými ukázkami z oblasti sběru, třídění a recyklace odpadů.

Stranou nezůstala ani Městská policie Praha, která zde prezentovala své koně a co všechno vlastně umí.

ROZLOUČENÍ S LÉTEM 2016 V PARKU NA PANKRÁCI