Rekonstrukce tramvajové trati opět omezí provoz v Praze 4

V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní. Stavební práce budou po zimní přestávce pokračovat na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Dopravní podnik tak naváže na loňskou podzimní rekonstrukci úseku od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Pankráci a Na Veselí, a na stavbu nové tratě ke stanici metra Pankrác.  Na snímcích z 9. března 2021 probíhají přípravné práce na nám. Hrdinů a ve spodní části Táborské.
Stavební technika již připravuje staveniště na náměstí Hrdinů.

Po většinu doby rekonstrukce bude muset být uzavřen tramvajový provoz, autobus číslo 193 bude jezdit objízdnou trasou ulicemi Na Jezerce a Nuselskou. Mezi náměstím Bratří Synků – Boleslavova – Petra Rezka – Táborská – Pod sokolovnou – Svatoslavova – Nuselská a zpět na náměstí Bratří Synků se bude jednosměrně provozovat náhradní minibusová doprava X18.

Noční náhradní doprava X93 využije obousměrně trasu z náměstí Bratří Synků – Na Jezerce – Sdružení na stanici Pankrác.

„Městská část žádá všechny řidiče, aby po celu dobu vjížděli do oblasti Nuslí mezi Nuselskou a ulicí 5. května jen ve zela výjimečných případech. Zároveň prosíme všechny naše obyvatele o maximální trpělivost a vzájemnou ohleduplnost, protože dopravní podmínky spojené s rekonstrukcí tramvajové tratě budou významně ztížené,“ uvedl 1. místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Rekonstrukce tramvajové trati usnadní přestupování mezi metrem, tramvají a autobusy. Současné řešení totiž komplikuje přestup z metra na autobusy MHD, které jedou z náměstí Hrdinů na náměstí Bratří Synků a opačným směrem. Úpravami vznikne přestupní uzel, který umožní, aby lidé mohli přestupovat mezi stanicí metra, tramvajemi a autobusy nejkratší možnou trasou. Zachována zůstane možnost používat tramvajovou trať pro vozidla Integrovaného záchranného systému, což výrazně ulehčuje řešení krizových situací.

Městská část Praha 4 i nadále zásadně trvá na zachování autobusové linky číslo 193 v plné trase jako zásadní páteřní linky Prahy 4.

Po dokončení této investiční akce 4. června 2021 plánuje Dopravní podnik zavést pravidelný provoz tramvají i na nově vybudovaný úsek až do zastávky Pankrác.

Více foto z přípravy rekonstrukce na náměstí Hrdinů a ve spodním úseku Táborské najdete v malé fotogalerii ZDE .

Aktualizováno: 10.03.2021 – Vít Drbal