Rekonstrukce tramvajové trati opět omezí provoz v Praze 4


V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní. Stavební práce budou po zimní přestávce pokračovat na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Dopravní podnik tak naváže na loňskou podzimní rekonstrukci úseku od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Pankráci a Na Veselí, a na stavbu nové tratě ke stanici metra Pankrác.  Na snímcích z 9. března 2021 probíhají přípravné práce na nám. Hrdinů a ve spodní části Táborské.
Stavební technika již připravuje staveniště na náměstí Hrdinů.

V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní. Stavební práce budou po zimní přestávce pokračovat na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Dopravní podnik tak naváže na loňskou podzimní rekonstrukci úseku od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Pankráci a Na Veselí, a na stavbu nové tratě ke stanici metra Pankrác.

Po většinu doby rekonstrukce bude muset být uzavřen tramvajový provoz, autobus číslo 193 bude jezdit objízdnou trasou ulicemi Na Jezerce a Nuselskou. Mezi náměstím Bratří Synků – Boleslavova – Petra Rezka – Táborská – Pod sokolovnou – Svatoslavova – Nuselská a zpět na náměstí Bratří Synků se bude jednosměrně provozovat náhradní minibusová doprava X18.

Noční náhradní doprava X93 využije obousměrně trasu z náměstí Bratří Synků – Na Jezerce – Sdružení na stanici Pankrác.

„Městská část žádá všechny řidiče, aby po celu dobu vjížděli do oblasti Nuslí mezi Nuselskou a ulicí 5. května jen ve zela výjimečných případech. Zároveň prosíme všechny naše obyvatele o maximální trpělivost a vzájemnou ohleduplnost, protože dopravní podmínky spojené s rekonstrukcí tramvajové tratě budou významně ztížené,“ uvedl 1. místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Rekonstrukce tramvajové trati usnadní přestupování mezi metrem, tramvají a autobusy. Současné řešení totiž komplikuje přestup z metra na autobusy MHD, které jedou z náměstí Hrdinů na náměstí Bratří Synků a opačným směrem. Úpravami vznikne přestupní uzel, který umožní, aby lidé mohli přestupovat mezi stanicí metra, tramvajemi a autobusy nejkratší možnou trasou. Zachována zůstane možnost používat tramvajovou trať pro vozidla Integrovaného záchranného systému, což výrazně ulehčuje řešení krizových situací.

Městská část Praha 4 i nadále zásadně trvá na zachování autobusové linky číslo 193 v plné trase jako zásadní páteřní linky Prahy 4.

Po dokončení této investiční akce 4. června 2021 plánuje Dopravní podnik zavést pravidelný provoz tramvají i na nově vybudovaný úsek až do zastávky Pankrác.

Více foto z přípravy rekonstrukce na náměstí Hrdinů a ve spodním úseku Táborské najdete v malé fotogalerii ZDE .

V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní. Stavební práce budou po zimní přestávce pokračovat na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Dopravní podnik tak naváže na loňskou podzimní rekonstrukci úseku od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Pankráci a Na Veselí, a na stavbu nové tratě ke stanici metra Pankrác.  Na snímcích z 9. března 2021 probíhají přípravné práce na nám. Hrdinů a ve spodní části Táborské.Aktualizováno: 10.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout