Realizace


Informace o průběhu dílčího projektu

 • Sejdeme se na Nuselské - 2020


  Zveme vás na tradiční setkání k ukončení projektu „Žijeme na čtyřce společně 2020“.
 • První přednáška z cyklu „Poznejme Vietnam“ v ZŠ Mendíků


  Učitelé ze Základní školy Mendíků, si 21. září 2020 mohli poslechnout zajímavou přednášku na téma „Nástin historie vietnamské komunity v ČR“. Cyklus „Poznejme Vietnam“ navazuje na projekt, který se realizoval v roce 2019.
 • Kurz s názvem „Svět komixu pro všechny děti“ má za sebou premiéru


  V pondělí 21. 9. 2020 v ZŠ a v MŠ Mendíků, byl zahájen kurz s názvem „Svět komixu pro všechny děti“. Vzhledem k nevypočitatelnému vývoji ohledně koronaviru a dalším možným zpřísňování hygienických opatření jsme se rozhodli 25 účastníků kurzu rozdělit do dvou tříd prvního a druhého stupně s bezpečnostními rozestupy. Současně tak probíhají dva oddělené kurzy, které jsou přizpůsobené věku a zájmu dětí.
 • Poznejme Vietnam – pozvánka na přednášku


  Přednáška „Poznejme Vietnam“ navazuje na projekt, který se realizoval v roce 2019. Praktická přednáška netradiční formou je určena zejména pro cílovou skupinu děti a žáci. Cílem je seznámení se s vnímáním českého prostředí vietnamskými dětmi a s možnostmi řešení mezních situací chování ve školním zařízení. Posluchači přednášek se blíže seznámí s asijskými zvyky, které lze dobře využít i v Evropě.
 • Svět komixu pro všechny děti


  Cílem aktivity je prohloubit komunikaci mezi lidmi z různých zemí (nebo etnik) a usnadnit sociální začlenění (kresbou - komixem). Pod vedením lektora si děti zvolí téma příběhu a následně své pocity vyjádří formou komixu.
 • Společný projektový den a zahradní slavnosti - 23. 6. 2020 v době od 17 do 20 hod.


  Společný projektový den a zahradní slavnosti - 23. 6. 2020 v době od 17 do 20 hod. ZŠ Nedvědovo náměstí - Nedvědovo náměstí 140, Praha 4. Více na letáku na odkazu ...
 • Poznejme tržnici Sapu


  V rámci realizace projektu obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2020 ,,Žijeme na čtyřce společně 2020“ pořádají MČ Praha 4 a INFO – Dráček, z.s. ve čtvrtek dne 25.6. 2020 od 15:00 komentovanou prohlídku v tržnici Sapa.