Rada vybrala Duncan Centre za staronového nájemce školy v Braníku

Znak městské části Praha 4


Rada městské části Praha 4 vybrala nového nájemce školského objektu v Braníku. Stala se jím taneční konzervatoř Duncan Centre, současný nájemce této budovy, kterou zřizuje hlavní město Praha.

 

Vzhledem k tomu, že Duncan Centre skončí v červnu letošního roku nájemní smlouva na prostory v Branické ulici, vyhlásila v souladu se zákonnými povinnostmi městská část Praha 4 v březnu výběrové řízení na nového nájemce těchto prostor. Konzervatoř Duncan Centre se do tohoto výběrového řízení také přihlásila a rada městské části vybrala právě jejich nabídku.
„Nyní se, ještě před podpisem nové nájemní smlouvy, obrátíme na hlavní město Prahu jako zřizovatele konzervatoře, aby nám potvrdilo setrvání taneční školy v našich objektech i do budoucna,“ upozorňuje radní městské části Praha 4 Pavel Caldr. „Pokud takovou garanci od pražské radní pro školství a kulturu Heleny Chudomelové dostaneme, nic nebrání podpisu nové smlouvy. Věřím, že tím budou definitivně vyřešeny spekulace a nejasnosti, které proběhly médii na počátku letošního roku. Vedení Prahy 4 vždy tvrdilo, že renomovanou taneční konzervatoř ve svých prostorách chce. Pouze jsme upozorňovali na zcela standardní, obecně platný postup - pokud jakémukoli subjektu končí nájemní smlouva, je třeba vypsat nové výběrové řízení,“ uzavírá Pavel Caldr.

Michal Sochor
tiskový mluvčí

Vytisknout