Psí loučka v ulici Na Záhonech zůstane

Rada městské části Praha 4 dnes nepodpořila záměr hlavního města Prahy prodat spoluvlastnický podíl na pozemku ve východním cípu plochy veřejné zeleně při ulici Na Záhonech označovaný jako „psí loučka“. Tato část pozemku je ve vlastnictví hlavního města Prahy a městská část chce, aby to tak zůstalo, a tím zůstala pro obyvatele v této lokalitě zachována i oblíbená psí loučka.

„Jsem ráda, že Rada MČ Praha 4 záměr vedení hlavního města prodat tuto plochu, která slouží pro volné pobíhání psů, nepodpořila. Já osobně bych si přála takových dogzón víc, aby komunita pejskařů měla svá místa, kde se mohou potkávat, popovídat si na společné téma a bezpečně vypustit psy na volno," uvedla zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a dodala: „Nehledě na to, že bychom i díky tomu postupně vyřešili střety pejskařů a nepejskařů ohledně volného pobíhání psů. Zachováním a dalším rozšiřováním psích louček chceme vrátit do společnosti vzájemný ohled a takovým negativním jevům zamezit.“

Plochy pro volný pohyb psů v Praze 4 naleznete v ulicích U Michelského mlýna, Podolská, U Družstva práce, Michelská, Durychova, Nad Koupadly, v parku Kavčí hory, v Krčském parku, v ulici V Štíhlách, Nad Vinným potokem, Boleslavova, Na Záhonech a v třešňovce Na Chodovci a také Za Brumlovkou (i když plocha Za Brumlovkou patří soukromému vlastníku, je veřejnosti volně přístupná).

Psí loučka v ulici Na Záhonech zůstane - KN a vlastníci

Psí loučka v ulici Na Záhonech zůstane - detail
Detail konkrétního pozemku v lokalitě

Zveřejněno: 17.03.2021 – Vít Drbal