Projekt Dlouhomladí má za sebou další úspěšnou sezónu

Projekt Dlouhomladí, který garantuje ICM při DDM hl. m. Prahy za podpory MHMP a který je určený seniorům nad 60 let, ukončil v červnu svou další sezonu.

Projekt nabízí kurzy a další aktivity pro pražské seniory v přátelském a tvůrčím zázemí středisek DDM hl. m. Prahy. Za dobu svého fungování získal projekt pěkný rozměr, poskytuje možnost společných zážitků, sdílení zkušeností i učení se novému. V nabídce kurzů je tvůrčí psaní, sebeobrana pro seniory, velmi oblíbený a potřebný počítačový kurz, zdravotní cvičení s prvky jógy, keramika nebo kurz zahradničení. Kurzy probíhají na několika střediscích v různých částech Prahy (Karlín, Smíchov, Dejvice). Senioři si tak mohou vybrat aktivitu s dobrou dostupností.  Kurzy jsou určeny účastníkům od 60 let s bydlištěm na území hlavního města Prahy za symbolický poplatek, díky grantové podpoře Magistrátu hl. m. Prahy.

Kromě kurzů probíhá v rámci projektu na Praze 6 také Výletník. Jedná se o pravidelné výlety do přírody, zdravý pohyb na vzduchu a poznávání zajímavých míst. Během roku se vytvořila parta „skalních fanoušků“, volně přicházejí i noví výletníci. Sraz je jednou týdně na Hradčanské, program výletníku najdete na webových stránkách: https://ddmpraha.cz/dlouho-mladi/Klub_a_Vyletnik. Výletník je realizován díky podpoře MČ Praha 6. 

V rámci projektu Dlouhomladí – Mozaika vzpomínek začaly na školách probíhat besedy, na kterých senioři předávají dětem své zkušenosti a vzpomínky z 20. století. Manželé Křížovi takto například na ZŠ náměstí Svobody hovořili o životě za komunismu v 70. a 80. letech minulého století a o disidenství. To, že téma děti zaujalo, bylo znát z následné debaty.

Dlouhomladí mají přes letní prázdniny přestávku, pokračovat budeme opět od září. Pokud vás některý z kurzů zaujal, nebo se s námi chcete vydat na výlet, navštivte www.dlouhomladi.cz a kontaktujte nás.
Zveřejněno: 20.06.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout