Prohlášení městské části Praha 4

Městská část Praha 4 vyjadřuje hlubokou soustrast a solidaritu s pozůstalými českých vojáků, kteří tragicky zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Rada městské části Praha 4 dnes rozhodla odeslat kondolenci pozůstalým prostřednictvím Ministerstva obrany České republiky.

„Vážíme si práce, kterou naši vojáci odvádějí na mírových misích,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Oceňujeme jejich statečnost a odvahu. Je nám líto každého zmařeného lidského života, a proto odsuzujeme jakékoli formy násilí, které nahrazují politická jednání a politická řešení.“

Charita ČR vyhlásila sbírku pro rodiny výsadkářů padlých v Afghánistánu

Finanční sbírka byla vyhlášena na základě podnětů vojáků ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce a 43. výsadkového praporu z Chrudimi (oba útvary jsou součástí 4. brigády rychlého nasazení).

Sbírkový účet

číslo účtu44665522 / 0800
variabilní symbol916
bankaČeská spořitelna, a.s.

Stav sbírkového účtu ke středě 16. 7. 2014 (13.30 hodin) je 1 363 839,61 Kč.

Veřejná sbírka pro padlé vojáky v Afganistánu - 2014.

Zdroj:
webové stránky Charita Česká republika