Proběhla konference "Čistá 4" věnovaná drogové tematice

V pondělí 13. listopadu proběhla v prostorách Nuselské radnice pod záštitou radního Zdeňka Pokorného konference "Čistá 4", která se věnovala drogové tématice, konkrétně prevenci a léčbě závislostí.

Konference se zúčastnilo více než 3 desítky ředitelů základních a středních škol a také pedagogických pracovníků zabývajících se drogovou prevencí z Prahy 4. Jako přednášející se představili přední metodici prevence rizikového chování, kteří se věnovali tématům jako: "Trendy v primární prevenci rizikového chování u mládeže", "Psychopatologie doby" nebo "Adiktologické služby jako systém pomoci". Svými zkušenostmi přispěli i odborníci z adiktologické ambulance REMEDIS.

Po každém přednáškovém panelu následovala živá diskuse, ze které vyplynulo, že tato problematika je pro ředitele škol bohužel živým tématem. Jak ale připomíná radní Zdeněk Pokorný (STAN): "V závěru se všichni přítomní shodli, že je velmi dobře, že se konference uskutečnila, neboť přinesla novou sílu, inspiraci a motivaci do boje s drogami mezi dětmi a dospívajícími.".

Konference Čistá 4
Konference Čistá 4Konference Čistá 4Konference Čistá 4Konference Čistá 4
Zveřejněno: 22.11.2017 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout