Pražský studentský summit na Praze 4

Ve dnech 9. až 12. března proběhla v Kongresovém centru Praha již po třiadvacáté závěrečná konference Pražského studentského summitu.

Studentského vzdělávacího projektu pořádaného Asociací pro mezinárodní otázky, z. s. se zúčastnilo přes 300 žáků a studentů.

Projekt dává mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti o mezinárodním dění – konkrétně o mezinárodních vztazích, lidských právech, udržitelném rozvoji a také o životním prostředí. Jako svou hlavní vzdělávací metodu používá summit formát tzv. diplomatické simulace. V jednacích dnech tak studenti simulují např. jednání Bezpečnostní rady OSN nebo jednání Environmentálního shromáždění OSN, kde se studenti zabývali otázkami globální změny klimatu, udržitelného zemědělství a dopadů ozbrojených konfliktů na životní prostředí.

Jako symbolický krok byl při této příležitosti za účasti místostarostky MČ Praha 4 Ivy Kotvové (Trojkoalice/Zelení) zasazen v blízkosti Kongresového centra strom (sakura). „Věřím, že stejně jako kvítky sakury roznáší krásu a radost, budou i studenti šířit radost, svobodu a demokracii,“ řekla Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení).

Zveřejněno: 15.03.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout