Pražskou zvířecí záchranku volejte na novém čísle

Pražská zvířecí záchranka má nové telefonní číslo. Tito záchranáři nezachraňují psy, kočky nebo jiné domácí mazlíčky, ale volně žijící zvířata v Praze a okolí. Zraněnému živočichovi zajistí odbornou pomoc a umístí jej v záchranné stanici pro divoce žijící zraněná zvířata.

Pražská zvířecí záchranka -  774 155 185

Městská část Praha 4 přispívá na provoz zvířecí záchranky, kterou provozuje Český svaz ochránců přírody. Nejčastěji záchranáři v Praze 4 vyjížděli k ježkům, netopýrům, holubům, ale také dokonce zachraňovali lišku, která spadla do výkopu! Většinu živočichů se podařilo vyléčit a vrátit zpět do volné přírody.

Do péče ochránců přírody se dostávají zvířata také v důsledku lidských chyb. Nejčastěji se jedná o zbytečně odebraná mláďata pěvců i savců. Lidé tak často sebrali mládě, které pomoc nepotřebovalo dřív, než se poradili s odborníky. U zajíců přitom takové jednání často znamená pro mládě smrt. Odchov malých zajíčků do dospělého věku je totiž velmi náročný. V mnoha pomohli pracovníci Pražské zvířecí záchranky také radou po telefonu nebo na mailu info@csop.cz.

Pražská zvířecí záchranka se potýká s nedostatkem finančních prostředků a udržet její provoz není snadné. Léčení poraněných živočichů bývá také často nákladné. Pokud ani vám není lhostejný osud zraněných divokých zvířat, můžete přispět na sbírkové konto č.ú.: 33 55 33 22 / 0800, v.s. 1111.

Pražská zvířecí záchranka.jpg