Praze 4 vládne nová koalice

Zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém 5. zasedání změnilo složení rady městské části. Odvolalo dosavadní členy rady z TOP 09 a ČSSD a zvolilo nové z klubu zastupitelů zvolených za politické hnutí ANO 2011 a z ODS. Starostou Prahy 4 zůstává Petr Štěpánek (Trojkoalice) a v radě zůstaly i její dosavadní členky z Trojkoalice. Změny ve složení rady odrážejí změnu koaličních partnerů.

Nová koalice zajistí stabilitu vedení městské části a bude spolupracovat při modernizaci a dalším rozvoji Prahy 4 ku prospěchu všech jejích obyvatel," uvedl starosta Petr Štěpánek.

Novou koalici v Praze 4 nyní tvoří Trojkolice (Strana zelených,  KDU - ČSL a STAN), členové klubu zastupitelů zvolených za politické hutí ANO 2011, ODS a Hnutí pro Prahu. Městská část má ode dneška opět devítičlennou radu, ve které jsou spolu se starostou Petrem Štěpánkem Iva Kotvová, Alžběta Rejchrtová a Adéla Gjuričová (Trojkoalice), Lukáš Zicha, Ondřej Růžička a Zdeněk Pokorný (ANO 2011), Jaroslav Míth a Zdeněk Kovářík (ODS).

Trojkoalice vypověděla koaliční smlouvu svým dosavadním partnerům - TOP 09 a ČSSD proto, že tito partneři vyjednáváním o novém koalici s cílem odvolat starostu hrubě porušili koaliční smlouvu.

Vytisknout