Prázdninové výluky v městské hromadné dopravě

Dopravní podnik hl. m. Prahy přeruší od soboty 1. července do neděle 9. července 2017 kvůli opravě trati provoz metra na lince C, a to v úseku Florenc – Pražského povstání. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC. Cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři Dopravního podniku.
 
Náhradní autobusová doprava XC povede v trase Florenc – Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání. DPP zvýší také kapacitu tramvajové linky č. 6, na kterou nasadí dvouvozové soupravy. Během výluky budou také všechny spoje linky č. 17 jezdit v celé trase (Levského – Kobylisy). Posílen bude i provoz autobusových linek č. 135 a 196.
 
Pro linky č. 134 a 904 se přemísťují zastávky Pražského povstání – směr Kavčí hory v ulici Děkanská vinice I přibližně o 25 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Dačického, směr Podolská vodárna, resp. Sídliště Stodůlky v ulici Děkanská vinice I přibližně o 50 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Na Pankráci. Pro linku č. 135 se přemísťuje nástupní zastávka Florenc do ulice Ke Štvanici, do nástupní zastávky linky č. 133.
 
 
V sobotu 1. července 2017 začne také v provozu tramvají několik výluk, které v konkrétních lokalitách Prahy ovlivní aktuální linkové vedení Pražské integrované dopravy. Jedná se o akce vyvolané nejen opravami a rekonstrukcemi tramvajových tratí, ale i kvůli opravám vodovodního řadu či obnově rozvodného tepelného zařízení.
 
Podrobnosti o aktuálních změnách v hromadné dopravě naleznete také na webových stránkách: http://www.dpp.cz/vsechna-omezeni-dopravy/
Vytisknout