Praha 4 zrekonstruovala dětské hřiště

Blíže nespecifikovaný obrázekPraha 4 má od 5. 6. další moderní hřiště pro děti od 3 do 15 let. Dětské hřiště Nad Vinným potokem bylo rekonstruováno nákladem 3 860 000 korun včetně DPH. Rekonstrukce začala na podzim 2013, dokončena byla letos na jaře a v jejím průběhu byly kompletně vyměněny všechny herní prvky.

„Těší mne, že můžeme našim obyvatelům předat další moderní a hlavně bezpečné dětské hřiště,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Každoročně investujeme nemalé prostředky do oprav a rekonstrukcí těchto hřišť, protože nám záleží na tom, aby si děti hrály na místech vybavených skutečně bezpečnými herními prvky.“

Původní areál byl nevyhovující, zejména neodpovídal současným bezpečnostním normám, a proto byl několik týdnů před rekonstrukcí uzavřen. Nyní je celý areál navržen tak, aby se zde mohly bezpečně pohybovat a hrát si děti od 3 do 15 let. Sekce pro nejmenší je v horní části, pro starší děti v dolní části hřiště. Do budoucna plánuje městská část Praha 4 instalovat na hřišti další herní prvky, do prázdnin přibude ještě sezení zastíněné pergolou.