Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Městská část Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům na svém území, tentokrát za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna 2021 schválila Rada městské části Praha 4.

Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie. Podniky, které stále nemají možnost otevřít své provozovny, mohou požádat o padesátiprocentní slevu na nájemném. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících podnikat.

„Situace se zlepšuje a věříme, že bude brzy bezpečné a možné znovu podniky otevřít. Do té doby chceme provozovatelům nabídnout pomocnou ruku, která jim spolu s obdobným vládním programem ulehčí v těžkých měsících,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize – mezi další patřilo již druhé zrušení valorizace, tedy nezvyšování nájmů v prostorech spravovaných městskou částí, pro loňský i letošní rok. Loni také odložila splatnost nájmů u nebytových prostor a zrušila sankce za pozdní platbu. V rámci jarního odpouštění nájmu se slevy nájemců vyšplhaly až na 70 procent.

Rada městské části Praha 4 schválila 15. července 2020 slevy na nájmech pro konkrétní podniky, mezi nimi jsou například divadla, občanská sdružení, školy a podnikatelé. Za měsíce květen a červen bylo možné získat 40procentní slevu, která se týkala nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohli v těchto měsících podnikat.

Aktualizováno: 14.04.2021 – Vít Drbal