Praha 4 získala Certifikát společenské odpovědnosti

Městská část Praha 4 získala Certifikát společenské odpovědnosti, který uděluje společnost Asekol za zodpovědný přístup k životnímu prostředí, zpětnému odběru výrobků a třídění odpadů.

„Je to ocenění dlouholeté práce naší radnice v této oblasti, ale současně i závazek do budoucna,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „Vážím si každého, kdo se zapojil do tak prospěšných a užitečných aktivit, které pomáhají chránit naše životní prostředí.“

Součástí vytváření a posilování zodpovědného přístupu k životnímu prostředí a ekologické výchovy v Praze 4 je i soutěž ve sběru mobilních telefonů, které městská část pořádá pro základní školy. V letošním, v pořadí již pátém ročníku, sesbírali žáci čtyř základních škol 242 starých a nepoužívaných mobilů, které díky tmu neskončí v popelnici, ale budou předány k recyklaci.

Nejúspěšnější byla letos se153 nasbíranými mobily ZŠ Táborská, na druhém místě jsou se 60 mobilními telefony dvě školy – ZŠ Jílovská a ZŠ Na Chodovci, třetí ZŠ Filosofská sesbírala 29 mobilů. Městská část odměnila školy částkou 8.000 korun, společnost Asekol jim věnovala poukázky na odběr elektrozařízení v hodnotě 4.000, 2.000 a 1000. Korun.

Vyhodnocení soutěže se zúčastnili radní městské části Praha 4 Jaroslav Míth (ODS) a Ondřej Růžička (Klub zastupitelů zvolených za politické hnutí ANO 2011) a předsedkyně Finančního výboru Zastupitelstva městské části Praha 4 Jana Niklová (Trojkoalice/KDUČSL).

Vyhodnocení soutěže ve sběru starých mobilů

„Sběr starých mobilních telefonů i přesto, že jsou "nabity" vzácnými kovy, zatím není příliš úspěšný. Jsem rád, že se prostřednictvím našich dětí podařilo tomuto procesu napomoci, a přispějeme tak k ochraně přírody, kterou těžba vzácných nerostů všude na světě silně zatěžuje,“ uvedl radní Jaroslav Míth. „Tento sběr mobilů nebyl v našich školách určitě poslední.“

„Jsem velice rád, že našim žákům ze základních škol není lhostejné životní prostředí, a velmi si cením toho, jak se do soutěže zapojili,“ uvedl radní Ondřej Růžička.