Praha 4 zásadně nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193


Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Tato linka na současné trase obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle. Je nepostradatelná pro provoz desítky škol městské části a škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních a volnočasových zařízení, lékáren, obchodů i Úřadu městské části Praha 4.

Po zahájení provozu na nové tramvajové trati z náměstí Hrdinů ke stanici metra Pankrác plánuje hlavní město zkrátit autobusovou linku 193 do stanice Náměstí Hrdinů. Tím by však bylo přerušeno přímé spojení Dolních Nuslí od Horních Nuslí, Krče a Michle.

Takto navržené řešení je v zásadním rozporu s předchozími opakovanými požadavky městské části a usneseními Rady městské části Praha 4. Zásadně ovlivní provoz v dotčeném území Prahy 4 včetně obsluhy veškerých zařízení a provozoven a dotkne se tisíců obyvatel, a to nejen z městské části Praha 4.

„Ve spolupráci s organizací ROPID městská část Praha 4 nadále usilovně hledá řešení tohoto nepříjemného rozporu, který by se negativně dotkl obyvatel Prahy 4. Jednání jsou vedena s cílem nalézt maximálně možnou shodu všech oprávněných zájmů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Praha 4 zásadně nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193


Zveřejněno: 31.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout