Praha 4 vyvěsila na radnici vlajku organizace YMCA

Na budově historické Nuselské radnice zavlála ve středu 21. dubna 2021 vlajka YMCA, která připomíná stoleté výročí činnosti této organizace v Československu a v České republice. Samostatná YMCA vznikla v Československu 21. dubna 1921 z iniciativy T. G. Masaryka na základech položených americkou Ymkou. Je největší organizací pro mládež na světě a jednou z největších organizace dětí a mládeže u nás.
Vlajku do držáku instaloval místostarosta pro sociální politiku, podporu zdravotnictví a spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda, kterému asistovali generální sekretář a člen statutárního orgánu YMCA v České republice Vojtěch Rálek, sekretář a člen statutárního orgánu YMCA Braník a exministr kultury Daniel Herman.
Na budově historické Nuselské radnice dnes zavlála vlajka YMCA, která připomíná stoleté výročí činnosti této organizace v Československu a v České republice. Samostatná YMCA vznikla v Československu 21. dubna 1921 z iniciativy T. G. Masaryka na základech položených americkou Ymkou. Je největší organizací pro mládež na světě a jednou z největších organizace dětí a mládeže u nás.

„Cílem této akce je připomenout široké veřejnosti nejen stoletou historii YMCA, ale především její současnost,“ uvedl Josef Svoboda, místostarosta pro sociální politiku, podporu zdravotnictví a spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi, který vlajku YMCA na Nuselské radnici vyvěsil. „Náplň jejích aktivit se možná během času proměňuje, ale hodnoty, na kterých YMCA staví, stále přetrvávají.“

YMCA pořádá tábory, nabízí oddíly a kroužky (sportovní, výtvarné, skautské, vzdělávací), mateřská centra pro rodiče s malými dětmi, hudebně-sociální dílny pro teenagery, podporuje děti a mladé lidi v obtížných životních situacích. Její pobočky jsou na 27 místech České republiky.

Cílem aktivit YMCA není jen kvalitně zaplnit volný čas, ale vytvořit prostor pro přátelství, seberealizaci, podpořit děti v objevování vlastních talentů, naučit je spolupráci s druhými, odpovědnosti a předat jim hodnoty, na kterých stojí otevřená demokratická společnost.

Na území městské části Praha 4 působí již mnoho let - od roku 2001 jako samostatná právnická osoba - YMCA Braník se sídlem v branickém evangelickém kostele.

Další snímky pak v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 21.04.2021 – Vít Drbal