Praha 4 umístila do parku Na Pankráci první psí pisoár

Městská část Praha 4 navázala spolupráci s Nadačním fondem Čisté město, od kterého obdržela dar určený k podpoře čistoty a pořádku na území městské části. Jedná se o psí pisoár a o pouzdro na cigarety s popelníkem.Psí toaleta

„Jedná se o první psí toaletu v naší městské části,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák). „Psí záchod byl umístěn do parku Na Pankráci a já věřím, že si získá své psí návštěvníky.“

Cílem umístění psího pisoáru je zvýšení čistoty na ulicích městské části, kde si psi označují své teritorium močí. Toto značkování močí má za následek úhyn rostlin, poškození tyček odpadních košů či veřejného osvětlení, v horších případech rohů staveb, jako jsou domy, ploty, apod. V těchto místech narůstá i obtěžující koncentrace charakteristického pachu moči. Psí pisoár tomu má zabránit.

Praha 4 chce mít čisté ulice a díky pouzdrům s popelníkem, které obdržela od nadačního fondu, nebudou kuřáci odhazovat škodlivé a nelíbivé cigaretové nedopalky na zem.

„Díky těmto pouzdrům mohou své nedopalky vyhodit do popelníku, jenž je součásti pouzdra. Pouzdra s popelníkem byla zahrnuta do propagačních předmětů městské části,“ dodává Ondřej Růžička.

Více informací o Nadačním Fondu Čisté město naleznete na www.ciste-mesto.cz.